uprawnienia SEP

Dlaczego warto uczestniczyć w internetowym szkoleniu SEP?

Technologia Przemysł

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby, które chcą pracować na odpowiedzialnych stanowiskach w branży energetycznej muszą zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Świetnym przykładem mogą być szkolenia SEP. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób jest zainteresowana uczestniczeniem w kursach internetowych.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje kursów?

Warto wiedzieć, że szkolenia SEP mogą być podzielone nie tylko ze względu stanowisko pracy, ale również zakres tematyki. Można obecnie zapisać się na kurs elektryczny, który będzie oznaczony, jako G1, G2 lub G3. Pierwsze wymienione szkolenie będzie oczywiście dotyczyło obsługi sieci, za pomocą których będzie wytwarzana, przesyłana oraz przekazywana energia.

Należy również mieć świadomość, że szkolenia G2 są związane z dozorem lub eksploatacją instalacji cieplnych. Z kolei G3 jest skierowany dla osób, które planują zajmować się montażem i konserwacją urządzeń służących do przesyłania gazu.

Szkolenia elektryczne – co warto wiedzieć?

Osoby, które chciałyby zapisać się na internetowe kursy SEP 1kv muszą dokładnie wiedzieć, jakie trzeba spełnić warunki. Wystarczy być osobą pełnoletnią, która ma podstawowe wykształcenie. Oznacza to tym samym, że nie jest konieczne posiadanie technicznego wykształcenia. Godny uwagi jest również fakt, że w zdecydowanej większości przypadków wspomniane kursy sep 1kv trwają 4 godziny.

Należy mieć świadomość, że szkolenia elektryczne online są prowadzone na specjalnej platformie. Dostępne są oczywiście także kursy trwające po 16 godzin. Oczywiście później konieczne będzie zdanie egzaminu przed komisją powołaną przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Jeżeli dana osoba uzyska pozytywny wynik otrzyma certyfikat, który trzeba będzie odnowić dopiero po 5 latach.

Jakie są największe atuty internetowych kursów SEP?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że szkolenia online są zdecydowanie wygodniejsze. Osoby zainteresowane mogą bowiem zdobyć cenną wiedzę bez wychodzenia z domu. Ponadto użytkownik sam wybiera termin, kiedy będzie przerabiał poszczególne materiały. Wystarczy dostęp do komputera i połączenie z internetem.

Godny uwagi jest fakt, że kursanci poznają zasady BHP. Zostanie także bardzo dokładnie poruszona cała tematyka związana z właściwą eksploatacją maszyn i urządzeń elektroenergetycznych. Użytkownicy dowiedzą się również, w jaki sposób powinno się konserwować poszczególne maszyny. Nie jest rekomendowane przy wyborze szkolenia sugerowanie się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem będzie stosunek ceny do jakości.