zdrowe zęby

W trakcie choroby warto unikać dentysty

Zdrowie i uroda

Wizyty u stomatologa są koniecznością. Nawet posiadając w pełni zdrowe zęby, warto chodzić do dentysty na kontrolę. Dobry dentysta Wrocław w tym momencie ogranicza się do kontroli uzębienia i ewentualnie do leczenia, jeśli jest taka konieczność. Wizyty u dentysty nie są dla pacjenta zagrożeniem, poza jedną sytuacją Choroba, bo o niej mowa, to czas, gdy stomatolog Wrocław nie powinien być przez nas odwiedzany. Wizyta u dentysty, a tym bardziej leczenie stomatologiczne może bowiem stać się problematyczne a niekiedy wręcz groźne dla zdrowia.

Kiedy warto przełożyć wizytę u dentysty?

Na pewno klinika dentystyczna Wrocław nie powinna być przez nas odwiedzana, jeśli jesteśmy przeziębieni. Ewentualne leczenie stomatologiczne może bowiem skończyć się komplikacjami. Co więcej, taka wizyta jest groźna nie tylko dla nas ale i dla stomatologa, który może się od nas zarazić na przykład grypą.

Nie każdy wie, że dobry dentysta Wrocław powinien wiedzieć o tym, że naszym organizmie występuje jakikolwiek stan zapalny. W przypadku ropnego zęba często to widzi. W takiej sytuacji dobry stomatolog Wrocław zapisuje antybiotyki i zaprasza na wizytę w chwili, gdy ropny stan zęba zostanie opanowany. Nie musi jednak wiedzieć o zakażeniach innych części organizmu. Warto go o tym poinformować, bowiem jest to przeciwwskazaniem do leczenia stomatologicznego.

Przebyte operacje

Jeśli niedawno przeszliśmy zabiegi chirurgiczne, również warto o tym fakcie poinformować stomatologa. Może to bowiem być przeciwwskazaniem do leczenia dentystycznego, ale nie musi. Tu decyzja jest po stronie stomatologa. Jeśli operacja była dość dawno, nie ma komplikacji, najprawdopodobniej podejmie się leczenia zębów. Jeśli jednak operacja była niedawno, lekarz ma świadomość, że nasz organizm jest osłabiony. W takiej sytuacji dobra klinika dentystyczna Wrocław ustala pacjentowi nowy termin wizyty dopiero za jakiś czas. Wyjątkiem są sytuacje, gdzie potrzebna jest natychmiastowa pomoc stomatologiczna.

Podsumowując

Warto mieć świadomość tego, ze są momenty, w których nie powinno być nas u dentysty. Trwające choroby, w tym choroby zakaźne, stany zapalne organizmu czy organizm osłabiony po walce z choroba, to przykłady takich sytuacji. Nie należy ich przed dentysta ukrywać, bojąc się – na przykład – że kolejny termin wizyty będzie dopiero za kilka miesięcy. Lepiej bowiem opóźnić leczenie stomatologiczne niż je sobie skomplikować. Warto mieć tego świadomość.