kasetony 3d remonty

Zastosowanie kasetonów 3D na ścianę

Dom i ogród

Kasetony 3D na ścianę znajdują zastosowanie w bardzo wielu pomieszczeniach i warunkach. Nie sprawdzą się jednak we wszystkich rozwiązaniach aranżacyjnych. Dlatego warto wiedzieć, gdzie można je z powodzeniem położyć i nie martwić się o to, że z czasem stracą albo swój wygląd, albo właściwości.

Kasetony 3D do położenia na ścianę wewnątrz pomieszczenia

Jeżeli ktoś zadaje sobie pytanie, „Czy kasetony 3D można położyć na zewnątrz?”, odpowiedź brzmi „Nie”. Kasetony ścienne 3D są przeznaczone wyłącznie do kładzenia na powierzchnię, która znajduje się w budynku. Wynika to z tego, że zarówno kleje, jakie służą do przyczepiania tych elementów, jak i materiały, z jakich są one wykonane, nie poradzą sobie w trudnych nieraz warunkach atmosferycznych, jakie panują na zewnątrz.

Uwzględniając więc ten aspekt, nie można mimo to narzekać na ograniczenia co do stosowania kasetonów 3D na ścianę wewnątrz pomieszczeń. Z powodzeniem można je przymocować do ściany, która znajduje się w pokoju gościnnym, dziecięcym, starszych dzieci, czy w sypialni. Często też dobrym pomysłem jest położenie kasetonów 3D na ścianie w przedpokoju, by nadać tej przestrzeni charakter i bardziej reprezentacyjny i zapraszający do środka wygląd.

Gdzie kasetony ścienne 3D się nie sprawdzą?

Wymieniając powyższe możliwości, w jakich trójwymiarowe kasetony znajdują swoje zastosowanie, można odnieść wrażenie, że nie ma takiego pomieszczenia, gdzie by się nie sprawdziły. W rzeczywistości jednak warto pamiętać o tym, że te elementy wykończenia ścian „źle znoszą” częste wahania temperatury, jak również dużą wilgotność. Z tego też powodu nie jest to dobry pomysł, by montować kasetony 3D w takich wnętrzach, jak kuchnia, łazienka, czy pomieszczenie gospodarcze, gdzie na przykład rozwiesza się pranie.

Oczywiście są wyjątki od tej reguły, czyli kasetony ścienne 3d wykonane z płyt MDF. Jednak tylko pod warunkiem, że zostały odpowiednio zaimpregnowane i w ten sposób stały się odporne na wilgoć i wysokie bądź niskie temperatury.

Kiedy jeszcze kasetony 3D to nie najlepszy pomysł?

Kasetony 3D mają też swoje określone wymiary standardowe, w jakich można je kupić w sklepie. Z tego też powodu warto się zastanowić, czy ich obecność w niewielkim pomieszczeniu będzie dobrym pomysłem. Szczególnie jeśli preferuje się nie gładkie, trójwymiarowe kasetony, ale wykończone ozdobnym motywem. W tym drugim przypadku kasetony pomimo minimalnej grubości mogą bardziej przytłaczać, niż sprawiać, że wnętrze wyda się bardziej dekoracyjne i efektowne pod względem estetycznym.