ząb, dentysta, usuwanie 8

Usuwanie ósemek. Konieczny jest dobry chirurg stomatolog

Zdrowie i uroda

Ósemki to zęby, które bardzo często po prostu się usuwa. Nie są niezbędne, mogą zaś powodować dolegliwości bólowe i inne problemy z uzębieniem. Są jednak bardzo dobrze osadzone w dziąśle i płaskie. Nie ma więc możliwości szybkiego usunięcia ich w klasyczny sposób. Nierzadko też ósemki mają bardzo długie korzenie. Z tych między innymi powodów,. aby usunąć ósemki, konieczny jest nie dentysta, a dobry chirurg stomatolog Tychy.

Usuwanie ósemek. Chirurg szczękowy Tychy sobie z tym poradzi

Usuwanie ósemek lub nawet jednej ósemki, wymaga ingerencji chirurgicznej w dziąśle. Chirurg stomatolog Tychy może przed rozpoczęciem zabiegu zlecić wykonanie RTG ósemki. Na zdjęciu będzie bowiem mógł zobaczyć jak długie są korzenie ósemki, którą chce usunąć. Upewni się też, w jakim stanie są kanały zęba. Na podstawie tych danych chirurg dentysta Tychy zadecyduje o najlepszej formie usunięcia ósemki lub ósemek. Nierzadko chirurg dentysta Tychy laserowo zniszczy dziąsło w okolicach zęba, dzięki czemu łatwiej może obcęgami wyrwać ząb w klasyczny sposób. Potem rzecz jasna chirurg szczękowy Tychy na uszkodzone dziąsło założy szew lub kilka szwów. Usunie je gdy rana już się wygoi.

Niekiedy konieczne jest nacięcie dziąsła i to w wielu miejscach

Przy bardzo mocno osadzonym zębie, chirurg stomatolog Tychy musi naciąć dziąsło w kilku miejscach. Tylko to bowiem umożliwia usunięcie dobrze osadzonej ósemki. Oczywiście po wyjęciu zęba, w miejscu, w którym dokonał nacięcia, zakłada szew lub kilka szwów. Po usunięciu takiego zęba jest więc konieczne ostrożne traktowanie tej części dziąsła. Rana po usunięciu ósemki najczęściej jednak szybko się goi. Po kilku dniach można wyjąć szwy i rana może wygoić się do końca.

Koszt usunięcia ósemki

Koszt usunięcia ósemki lub ósemek oczywiście nie jest mały. Z reguły jednak nie przekracza tysiąca złotych. Jeśli zachodzi konieczność usunięcia ósemki lub ósemek, nie warto ryzykować i iść w tym celu do dentysty, który nie ma uprawnień chirurgicznych. Owszem, zdarza się, że dentysta usunie taką ósemkę, jednak jest bardzo duże ryzyko, że się nie uda. W takiej sytuacji istnieje niemałe ryzyko komplikacji, co więcej, koniecznie jest natychmiastowe szukanie chirurga stomatologa i szybka ingerencja chirurgiczna, która jest o wiele bardziej skomplikowana. Warto o tym pamiętać..