gabinet stomatologiczny

Nowoczesne znieczulenie u stomatologa? Skorzystasz z niego tylko prywatnie

Zdrowie i uroda

Leczenie stomatologiczne może odbywać się bez dotkliwego bólu. W tym celu stosowane są specjalne znieczulenia stomatologiczne. Jakie z nich dostępne są w ramach NFZ, a jakie prywatnie?

Na czym polega znieczulenie u stomatologa?

Aby zabiegi stomatologiczne mogły odbywać się w bardziej komfortowych warunkach dla pacjenta oraz dla samego stomatologa, stosowane są znieczulenia stomatologiczne.

Znieczulenie zęba pozwala na odcięcie przewodnictwa impulsów nerwowych w danym obszarze, dlatego umożliwia wykonanie procedury bez dolegliwości bólowych u pacjenta.

Gdy wybierany jest stomatolog Wrocław jest jednym z licznych miast, gdzie podczas leczenia pacjenci mogą skorzystać ze znieczuleń. Warto jednak wskazać, że różnią się one w zależności od tego, czy wybierze się stomatologa na NFZ, czy prywatnego.

Znieczulenie stomatologiczne – prywatnie i na NFZ
W gabinetach dentystycznych, które mają podpisaną umowę z NFZ, ze znieczulenia można korzystać bez dodatkowych dopłat. Przysługuje ono pacjentom podczas każdej wizyty, w nielimitowanej ilości.

Warto jednak wskazać, że NFZ nie refunduje nowoczesnych znieczuleń stomatologicznych, które używane są w gabinetach prywatnych. Osobom wybierającym się zatem do prywatnych placówek jak gabinet czy klinika stomatologiczna Wrocław i inne miasta w Polsce oferują dostęp do znieczuleń zapewniających mniejszy poziom stresu i większą efektywność w redukcji bólu.

Rodzaje znieczuleń stomatologicznych
Do znieczulania w stomatologii używane są:

  • Znieczulenie standardowe – za pomogą igły, może być bolesne. Dostępne na NFZ i prywatnie.
  • Znieczulenie komputerowe – z użyciem komputera dawkującego substancję znieczulającą, mniej bolesne, nie powoduje uczucia obrzęku twarzy.
  • Gaz rozweselający – podtlenek azotu, zmniejsza stres towarzyszący wizycie,
  • Znieczulenie ogólne – narkoza, zabieg przeprowadzany z udziałem anestezjologa.

Stomatolog Wrocław – ile kosztuje znieczulenie prywatnie?
Gdy poszukiwany jest oferujący nowoczesne znieczulenia dentysta Wrocław ma do zaprezentowania długą listę gabinetów i klinik. Jakie są orientacyjne ceny znieczuleń stomatologicznych?

Przykładowe ceny za znieczulenie w gabinecie stomatologicznym:

  • Znieczulenie standardowe – około 30-40 złotych,
  • Znieczulenie komputerowe – około 60 złotych,
  • Zastosowanie gazu rozweselającego – około 200-300 złotych zależnie od czasu trwania zabiegu,
  • Znieczulenie ogólne (narkoza) – od około 1200 złotych.

W internecie można sprawdzić, jakie znieczulenia oferuje gabinet czy klinika stomatologiczna Wrocław jest miastem, gdzie działają jedne z nowocześniejszych placówek w kraju, więc można skorzystać w nim z pełnej palety znieczuleń.