dentysta, stomatolog

Na czym polega leczenie kanałowe?

Zdrowie i uroda

Nieleczona próchnica bardzo często prowadzi do zapalenia miazgi zęba. W takiej sytuacji doświadczony stomatolog Zabrze zaleca leczenie kanałowe. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych pacjentów, którzy chcą dowiedzieć się na czym polega w rzeczywistości leczenie kanałowe i kiedy warto z niego skorzystać.

Co warto wiedzieć?

Leczenie kanałowe, to nic innego jak leczenie endodontyczne, dzięki któremu można uratować chory ząb przed wyrwaniem. Jak wspomniano we wstępie nieleczona próchnica wnika coraz głębiej w warstwę zęba. W pierwszej kolejności próchnica atakuje zębinę, a następnie niestety dociera do miazgi. Rozmnażające się bakterie bardzo szybko prowadzą do pojawienia się stanów zapalnych. Przy ostrym zapaleniu pojawiają się bardzo silne bóle. Jeżeli pacjent nie zacznie w porę leczenia kanałowego, to może dojść do martwicy zęba. W takiej sytuacji dentysta Zabrze może zaproponować jedynie wyrwanie.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Klinika stomatologiczna Zabrze może zaproponować różną kwotę za leczenie kanałowe. Cena w dużym stopniu uzależniona jest od ilości kanałów, które wymagają leczenia. Najtaniej wygląda leczenie jednokorzeniowe. Najdroższe do leczenia są zęby przedtrzonowe górne, które mogą mieć nawet 4 korzenie. Cena uzależniona jest także od technologi leczenia, która oferuje klinika stomatologiczna Zabrze. Leczenie zęba jednokanałowego kosztuje zazwyczaj od 300 do 500 zł. Przy zębach trzykanałowych trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 500-800 zł.

Czy leczenie kanałowe boli?

Stomatolog Zabrze przy leczeniu kanałowym oferuje znieczulenie miejscowe, dzięki któremu pacjenci nie odczuwać będą żadnych dolegliwości bólowych. Warto wspomnieć również o tym, że ząb pozbawiony żywej miazgi nie posiada oczywiście unerwienia, które odpowiadają za przewodzenie impulsu bólowego.

Leczeniem pod mikroskopem

Leczenie kanałowe nie jest prostym zadaniem, dlatego też dentysta Zabrze bardzo często korzysta z pomocy specjalnego mikroskopu. Specjalistyczny sprzęt umożliwia wielokrotne powiększenie obrazu chorego zęba, dzięki czemu lekarze bez problemu mogą je dokładnie wyleczyć. Bez powiększenia bardzo trudno jest odnaleźć wszystkie kanały. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto w pierwszej kolejności wybrać klinikę stomatologiczną, która może pochwalić się nowoczesnym mikroskopem.