gabinet dentysty

Usuwanie ósemek nie jest łatwe

Zdrowie i uroda

Zęby ósemki wyrastają w dorosłym życiu i często powodują wiele problemów zdrowotnych. Nierzadko są to zęby szczątkowe, niepotrzebne, powodujące dolegliwości bólowe i zwiększające ryzyko przyspieszonego niszczenia innych zębów. Często jest wiele wskazań do ich usunięcia. Ekstrakcja tych zębów nie jest jednak prosta. Na pewno nie podejmie się tego zadania każdy dentysta.

Dentysta chirurg czasami jest koniecznością

Ósemki to zęby z dość skomplikowanym systemem korzeniowym. Ich korzenie mogą być długie, zakrzywiające się. Każdy dentysta, który jest tego świadomy, nie podejmie się usunięcia nawet jednej ósemki bez wcześniejszego rtg zębów Gliwice. Takie rtg zęba Gliwice często możliwe jest do wykonania w gabinecie stomatologicznym. Jeśli dany dentysta nie ma możliwości wykonania rtg zęba Śląsk, przed podjęciem decyzji o usunięciu ósemki, z pewnością skieruje pacjenta na rtg zębów Gliwice do innego miejsca. Następnie poprosi o przyjście na wizytę w innym terminie, ale już ze zrobionym RTG zęba Gliwice.

Warto mieć świadomość, ze takie RTG zęba Śląsk jest płatne, ale nie wiąże się z bardzo dużymi kosztami

Jeśli na zdjęciu rtg widać będzie zakrzywione korzenie ósemek, które są do usunięcia, dentysta z pewnością skieruje pacjenta do chirurga dentysty. Tylko on bowiem będzie mógł usunąć takie ósemki w bezpieczny sposób.

Chirurgiczne usuwanie ósemek

Samo usuwanie ósemek u dentysty chirurga nie jest bardzo trudne ani bolesne. Lekarz podaje odpowiednie znieczulenie, nacina dziąsło i często po prostu wyjmuje z niego ósemkę. Na pewno też po nacięciu dziąsła założy na nie szwy, dzięki którym szybciej i łatwiej zacznie się goić. Konieczna z pewnością będzie więc jeszcze jednak wizyta w celu usunięcia szwów z dziąsła.

Nie warto zwlekać z usuwaniem ósemek

Jeśli zęby ósemki, które wyrosły są zdrowe i nie wpływają negatywnie na inne zęby, oczywiście usuwanie ich nie jest potrzebne. Jeśli jednak są to zęby, które wyrosły krzywo, uciskają na sąsiadujące siódemki, kaleczą dziąsło czy też powodują inne dolegliwości, usunięcie jest konieczne i nie należy z tym zwlekać. Pozostawienie takich ósemek zbyt długo może spowodować bowiem stany zapalne, przyspieszone niszczenie innych zębów i inne problemy zdrowotne. W celu usunięcia ósemek nie należy jednak zgłaszać się do dowolnego dentysty. Musi tym zająć się fachowiec, który zleci rtg zębów Gliwice i zasugeruje najbezpieczniejszy sposób ich usunięcia.