narzędzia lekarza, stomatolog

Czy warto zdecydować się na koronę zębową?

Zdrowie i uroda

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się korony zębowe Pabianice są miejscem, gdzie każdy może liczyć na fachową pomoc. Mosty zębowe Łask to stałe uzupełnienia protetyczne. Należy pamiętać, że są mocowane do istniejących już implantów lub zębów. Od protez zębowych różnią się tym, że nie mogą być samodzielnie wyjęte.

Jak wyglądają korony zębowe?

Korony zębowe może wyjąć tylko lekarz. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że korona służy do całkowitego przykrycia uszkodzonego zęba. Oznacza to, że pełni nie tylko funkcję ochraniającą, ale również wzmacniającą. Wyrównanie zęba oraz poprawienie wygląda to dodatkowe atuty, które również warto wziąć pod uwagę. Zamieszczenie korony na implancie również jest możliwe, a to wszystko dzięki obecnej technologii dentystycznej. Korony zębowe są przeważnie wykonane z ceramiki lub porcelany, ale zdarzają się także korony akrylowe oraz ze złota. Na uwagę zasługuje fakt, że korony porcelanowe oraz ceramiczne mogą być idealnie dostosowane do naturalnego koloru zębów pacjenta. Korony zębowe dzieli się ze względu na materiał, którego zostały wyprodukowane. Na podbudowie ceramicznej lub metalowej mogą być korony porcelanowe. U pacjentów z bardzo zniszczonymi zębami wykonuje się przeważnie korony porcelanowe na metalowej podbudowie złota. Złoto jest polecane, ponieważ ma bardzo silne działania przeciwpróchnicze.

Kolor koron zębowych

Pod względem estetycznym najlepiej prezentują się korony pełnoceramiczne. Przypominają zęby naturalne, dlatego mało doświadczone osoby mogą mieć problem, żeby je odróżnić. Do uzupełnień zębów przednich stosuje się korony zębowe Zduńska Wola jest miastem, w którym działa wiele renomowanych placówek. Można wyróżnić jeszcze korony pełnometalowe, jednak w obecnych czasach są one stosowane bardzo rzadko. Korony tymczasowe to korony akrylowe oraz kompozytowe. Tych koron można też użyć do uzupełnienia braków w uzębieniu. Można w ten sposób przeprowadzić także rekonstrukcję zębów, które dawniej były leczone kanałowo i to bez żadnego znieczulenia. Od umiejętności oraz precyzji dentysty zależy trwałość koron zębowych. Jeżeli korona będzie wykonana dobrze to bez większych problemów może służyć nawet kilkanaście lat. Wszystko robi się po to, żeby zęby odzyskały swój naturalny wygląd. O koronę zębową najlepiej dbać, tak jak o własne zdrowie. Wybielenie koron zębowych nie jest możliwe.