kurs angielskiego dla dzieci

Jak nauczyć dziecko języka angielskiego?

Uncategorized

Ostatnimi czasy wśród rodziców bardzo popularne jest zapisywanie swoich dzieci na zajęcia językowe, nawet w bardzo młodym wieku. Wszystko dlatego, że maluchy mają naturalny talent lingwistyczny, który zanika wraz z wiekiem. Potrafią one przyswajać wiedzę bez typowego procesu nauki. Doskonale przychodzi im naśladowanie wymowy i rozpracowywanie skomplikowanych struktur gramatycznych.

Język angielski dla dzieci Katowice – dlaczego warto zacząć jak najwcześniej?

Małe dzieci w toku nauki języka obcego używają swoich własnych sposobów na przyswajanie wiedzy, nie zdając sobie sprawy z tego, że nauka może być trudna. Najczęściej odbywa się ona poprzez zabawę, przez co jest dla dziecka inspirująca, kreatywna i interesująca. Maluchy najlepiej uczą się poprzez różnego rodzaju zabawy językowe, prowadzone przez nauczyciela. Jeśli chodzi o język angielski dla dzieci Katowice warto wspomnieć o tym, że przedszkolaki z reguły dysponują większą ilością czasu, niż dzieci w wieku szkolnym. Stąd też mogą więcej czasu poświęcić na naukę języka. Kiedy pójdą do szkoły, będą musiały skupić się także na nauce innych przedmiotów, przygotowaniu do sprawdzianów i odrabianiu prac domowych.

Badania jasno wykazują, że dzieci, które zajęły się nauką języka w młodym wieku, kształtują w swoim mózgu struktury językowe sprawiające, że w późniejszych latach nauka innych języków obcych będzie dla nich o wiele łatwiejsza. Jeśli chodzi o dzieci, to mają one szczególny talent do przyswajania języków, pomijając proces typowej nauki. Posiadają one szczególną intuicję, pewnego rodzaju wyczucie, które znacznie ułatwia im porozumiewanie się w obcym języku.

Język angielski dla dzieci Chorzów – Jak przebiega nauka?

Chcąc zapisać przedszkolaka na zajęcia języka angielskiego, trzeba zainteresować się, jaką przybierają one formę. W przypadku małych dzieci nauka przebiega o wiele płynnej, jeśli ma postać zabawy, a same zajęcia nie trwają dłużej niż pół godziny. Ćwiczenia powinny być dla maluchów interesujące i inspirujące. Z pewnością zainteresuje je oglądanie angielskich książeczek, mówienie wierszyków po angielsku czy też śpiewanie piosenek.

Bardzo ważne jest, by dzieci były za swoje postępy chwalone. Maluchy potrzebują ciepła i motywacji, która zachęci je do dalszej nauki. Tak naprawdę, ćwiczenia językowe mogą stać się częścią rodzinnej zabawy, a także pretekstem do nauki języka angielskiego przez rodziców – o ile go jeszcze nie znają.

Podsumowując, naukę języka angielskiego warto rozpocząć u jak najmłodszych dzieci. Wszystko dlatego, że posiadają one naturalny talent do języków, który dobrze jest wykorzystać, zanim zaniknie. Motywacja dziecka do nauki języka angielskiego we wczesnym wieku może zaowocować tym, że w latach dorosłych nauka innych języków przyjdzie mu o wiele łatwiej i sprawniej. Angielski dla dzieci Katowice zawiera lekcje dla dzieci już od pierwszych lat życia.