Zalety kasetonów 3D

Zalety kasetonów 3D na suficie

Zdrowie i uroda

Często dzisiaj aranżując wnętrze u siebie w mieszkaniu czy też w biurze itp. napotykamy na liczne reklamy i zachęty do tego, aby zainwestować w kasetony 3D na sufit. Czy rzeczywiście stanowią one tak doskonałą opcję? Oczywiście, że tak – poniżej zostaną przedstawione ich najważniejsze zalety!

1) klasyka i elegancja

Cóż przede wszystkim trzeba stanowczo podkreślić fakt, że kasetony sufitowe to niejako symbol elegancji oraz pewnej klasy i bogactwa. Dawniej przecież takie rozwiązanie dostępne było tylko w pałacykach szlachty, fabrykantów – słowem bogatych osób należących do najwyższych klas społecznych. Dzisiaj natomiast takie kasetony na sufit w sposób oczywisty dodają klasy i powagi każdemu wnętrzu.

2) różnorodność stylów

Warto jednak podkreślić fakt, że generalnie to nie jest tak, że kasetony na sufit pasują tylko i wyłącznie do bogatych wnętrz urządzonych w barokowym albo klasycznym stylu. Oczywiście tu sprawdzają się one idealnie, niemniej jednak odpowiednio dobrane kasetony 3d o ciekawym wzornictwie świetnie wprowadzą również nutę mocnej elegancji do stylu kolonialnego czy nowoczesnego albo nawet art deco. Warto dodać, że drewniane kasetony sufitowe doskonale sprawdzą się również w stylu rustykalnym .

3) estetyczne przykrycie sufitu

Kasetony sufitowe stanowią także bardzo estetyczne pokrycie sufitu. Kiedy warto je zastosować? Otóż znakomicie się one sprawdzają w przypadku wszelkich nierówności czy pęknięć, które są niejako pewną wadą konstrukcyjną i nie za bardzo da się je zacementować. Ponadto kasetony ładnie też przykryją wszelkie trudne do usunięcia przebarwienia.

4) warstwa akustyczna oraz cieplna

Choć może nie jest to główną i największą zaletą kasetonów 3d, to jednak warto dodać, że stanowią one doskonałą warstwę akustyczną. Jest to szczególnie cenną zaletą w przypadku faktu posiadania dość hałaśliwych sąsiadów albo wręcz przeciwnie – jeśli to my możemy okazać się hałaśliwymi sąsiadami z uwagi chociażby na grę na skrzypcach czy na pianinie.

5) oryginalny charakter wnętrza

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że takie kasetony na sufit coraz bardziej wracają do łask. Stanowią bowiem naprawdę bardzo oryginalny sposób aranżacji wnętrza – warto zatem się nad nimi zastanowić.

Podsumowując można powiedzieć, że kasetony 3d na sufit posiadają naprawdę wiele ciekawych zalet. Warto zatem pomyśleć, czy takie rozwiązanie nie sprawdzi się również doskonale w naszym domu. Zawsze warto wybrać się do sklepów i pooglądać takie kasetony albo też zdjęcia wnętrz z ich zastosowaniem w magazynach – na pewno będą one cennym źródłem inspiracji.