licówki

Jak wykonać licówki w Szczecinie?

Zdrowie i uroda

Licówki Szczecin to dzisiaj coraz modniejsze rozwiązanie na piękny uśmiech. Czy jednak rzeczywiście się ono sprawdza? Co musi wykonać stomatolog Szczecin przed założeniem licówek? Czym w zasadzie są takie licówki? Czy mają one jakieś wady oprócz swoich niewątpliwych zalet? O tym wszystkim powiemy poniżej.

Czym są licówki Szczecin?

Zacznijmy jednak od tego, czym w zasadzie są te licówki? Otóż są to nakładki na zęby wykonane albo z porcelany albo z kompozytu. W zasadzie są one nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Co zaś mają za zadanie zrobić? Otóż takie licówki Szczecin pięknie wręcz modelują kształt zębów oraz nadają im dodatkowo jednolitą, estetyczną barwę. Warto w tym momencie zaznaczyć, że nie zawsze jest to porcelanowa biel, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie do wszystkich karnacji i ust jest ona odpowiednia.

Co robi dentysta Szczecin przed założeniem licówek?

No właśnie – przede wszystkim stomatolog Szczecin musi na pewno bardzo dokładnie zadbać tu o stan zdrowia zębów. Licówek bowiem nie można nakładać na zęby z próchnicą czy nadające się do leczenia endodoncyjnego. Ponadto dentysta Szczecin także za pomocą skalingu czy piaskowania albo innych metod dokładnie wyczyści powierzchnię zębów przygotowując je do nałożenia nakładek. Ponadto trzeba dokładnie zadbać generalnie o stan całej jamy ustnej – tu z kolei świetnie sprawdzi się pomoc lekarza dentysty Szczecin, specjalisty z zakresu periodontologii ?

Czy licówki Szczecin się sprawdzają?

Zasadniczo jak najbardziej tak – umożliwiają one uzyskanie naprawdę pięknego uśmiechu w stosunkowo jeszcze nie taki trudny sposób. Warto dodać w tym momencie, że jest szczególnie doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają przebarwienia na zębach, nie dające się usunąć, szarawy odcień martwych zębów albo też brzydki ich koloryt.

O czym pamiętać, zakładając licówki Szczecin?

No właśnie – czy licówki mają jakieś wady? Generalnie są one uznawane za bardzo dobre rozwiązanie, jednak trzeba tu pamiętać o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim licówki zakładane są w zasadzie na całe życie, przy czym co jakiś czas same nakładki trzeba zmieniać. Chodzi o to, że zęby ze spiłowanym szkliwem same w sobie nie prezentują się zbyt estetycznie a ponadto niestety są bardzo podatne na próchnicę. Co więcej trzeba wziąć pod uwagę również fakt, że o zęby z licówkami trzeba szczególnie dbać, bowiem w przypadku rozwinięcia się próchnicy jest ona cięższa do usunięcia niż zazwyczaj. O zasadach higieny dokładniej jednak powie nam dentysta Szczecin.