implanty zębowe, zabieg dentystyczny

Czy implanty zębowe są bezpieczne?

Zdrowie i uroda

Implanty zębowe mają za zadanie sprawić, by uśmiech prezentował się estetycznie, a zęby mogły pełnić swoje funkcje. Ich wykonanie jest przeważnie dość kosztowne, choć efekty są spektakularne. Czy stosowanie takich implantów jest bezpieczne? Co trzeba o nich wiedzieć, by móc korzystać z nich bez żadnych obaw?

Implanty Ruda Śląska – odpowiednie materiały

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że implanty zębowe są wykonywane z odpowiednich materiałów. Ich podstawą jest śruba wykonana z metalu wykorzystywanego powszechnie w chirurgii. Najczęściej jest to tytan, który nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Dzięki temu może on być wykorzystywany do wykonywania połączeń szkieletowych np. śrubowania, wstawiania płytek. Tytan to także doskonała baza pod implanty zębowe Ruda Śląska. Jest trwały, mocny i nie wpływa negatywnie na komfort użytkowania pozostałych zębów. Na tytanowej śrubie opiera się łącznik oraz korona wykonana z kompozytu, porcelany albo ceramiki. W zależności od wykorzystanego materiału może ona charakteryzować się inną trwałością. Zwykle jednak korona może być z powodzeniem używana przez minimum 5 lat. Dzięki temu implanty Śląsk po prostu wytrzymują wystarczająco długo, by opłacało się z nich korzystać. W przypadku zębów wykonanych z kompozytu czas ten może się jeszcze wydłużyć. Trzeba jednak mieć na względzie, że ze względów higienicznych korony i tak należy wymienić co kilka lat.

Bez ryzyka na lotnisku – implanty Ruda Śląska

Wiele osób nurtuje pytanie o to, czy implanty mogą być przeszkodą w podróżowaniu. To bardzo ważne pytanie, bo każdy wolałby być uprzedzony o możliwości włączenia alarmu w lotniskowych bramkach. W rzeczywistości jednak nie ma czego się obawiać. Ilość tytanu wykorzystanego do tego, by implanty zębowe Ruda Śląska były mocne i wytrzymałe jest bardzo mała. Śruba ma niewielką masę, która jest zbyt niska, w stosunku do czułości urządzeń pomiarowych. Z tego powodu implanty Śląsk nie są wykrywane przez tego typu urządzenia. Tym samym można z nimi podróżować bez żadnych obaw. Na pewno implanty zębowe nie staną się przyczyną rewizji osobistej. Warto też pamiętać, że o ich higienę dba się dokładnie tak samo jak o naturalne zęby, więc nawet podczas podróży jest to bardzo łatwe. Wystarczy pasta i szczoteczka do zębów o odpowiedniej twardości. Tyle wystarczy, by zachować je w dobrym stanie przez długi czas.