Leczenie endodontyczne

Endodoncja – leczenie kanałowe bez bólu

Zdrowie i uroda

Gdy ząb ulega znacznemu uszkodzeniu, wówczas nie trzeba go wyrywać. Nowoczesna endodoncja dostępna także w Poznaniu potrafi ochronić go przed ekstrakcją, a leczenie może odbywać się całkowicie bez bólu!

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej, który koncentruje się na leczeniu zapaleń miazgi zębowej, czyli wnętrza zęba. Najczęściej do uszkodzeń miazgi dochodzi wskutek nieleczonej próchnicy, ale także po urazach mechanicznych czy też w ramach prac protetycznych – zakładanie koron, mostów.

Aktualnie praktycznie każda dobra klinika stomatologiczna Poznań ma ich wiele, może wykonać dla pacjenta leczenie kanałowe. Po wpisaniu do wyszukiwarki odpowiednich słów można znaleźć je od razu. Warto postawić na dobrego dentystę, który zagwarantuje optymalny efekt bez bólu!

Leczenie endodontyczne pod profesjonalnym znieczuleniem

Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe przez dentystę w Poznaniu pozwala na uratowanie zęba przed dalszym rozprzestrzenianiem się infekcji oraz przed jego usunięciem.

Leczenie kanałowe, inaczej endodontyczne przebiega etapami – pod znieczuleniem stomatologicznym, dlatego też nie niesie ze sobą ryzyka dolegliwości bólowych.

Etapy leczenia kanałowego:
• wykonanie zdjęcia RTG
• otwarcie zęba
• usunięcie miazgi zębowej
• poszerzenie o czyszczenie kanałów
• wypełnienie wnętrza zęba gutaperką
• wykonanie kontrolnego zdjęcia RTG
• odbudowa zęba

Coraz więcej profesjonalnych klinik stomatologicznych w Poznaniu może zaoferować swoim pacjentom zaawansowane metody znieczuleń, na przykład znieczulenie komputerowe. Pozwalają one na precyzyjne znieczulenie zęba bez bólu, dlatego rekomendowane są dla pacjentów, którym zależy na maksymalnym komforcie leczenia.

W wybranych klinikach stomatologicznych możliwe jest znieczulenie ogólne, czyli na narkozę. Wówczas zabieg nadzorowany jest przez anestezjologa.

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Dobry stomatolog poznań to przede wszystkim osoba, która ma wielu pacjentów. Dodatkowo dobry dentysta poznań powinien mieć u nich pozytywne rekomendacje. Nie ma sensu zapisywać się na wizytę u kogoś kto nie spełnia w/w kryteriów.

Większość pacjentów decyduje się na leczenie u prywatnego stomatologa w Poznaniu. Dlaczego? NFZ refunduje tylko leczenie kanałowe zębów od „jedynki” do „trójki”, a w pozostałych przypadkach może zaproponować tylko ekstrakcję i ruchomą protezę zębową.

Wybór dobrego specjalisty w dziedzinie endodoncji, który posiada także nowocześnie wyposażony gabinet, pozwala na wykonanie procedury w optymalnych ku temu warunkach oraz z najlepszymi rezultatami!