akcesoria telefoniczne

Wybór odpowiedniego telefonu

Technologia

Kupno telefonu jest jedną z ważniejszych pozycji w budżecie domowym wielu osób. Jeżeli chcemy, żeby urządzenie było funkcjonalne, estetyczne i mogło przez długi czas wykorzystywać pojawiające się nowe technologie powinniśmy dokładnie się zastanowić, jaki model wybrać.

Odpowiedni ekran

Jedną z pierwszych rzeczy, jaką powinniśmy rozważyć przy kupnie nowego telefonu jest rozmiar wyświetlacza. Jeżeli nie chcemy, aby telefon zastępował komputer, wielkość wyświetlacza ma mniejsze znaczenie. W takiej sytuacji głównymi kryteriami dotyczącymi wyświetlacza powinny być:

  • rozdzielczość ekranu interesującego nas telefonu,
  • zagęszczenie pikseli,
  • rodzaj pikseli.

Informacje wyświetlaczu w określonym modelu może udzielić m.in. blog GSM lub różnego rodzaju portale, których specjalizacją są nowinki GSM. Na tego rodzaju storach odnaleźć możemy również recenzje lub dodatkowe akcesoria telefoniczne.

Odpowiedni procesor i RAM

Jednym z najważniejszych parametrów każdego telefonu komórkowego jest procesor oraz pamięć RAM. Mają one decydujący (chociaż nie jedyny) wpływ na szybkość funkcjonowania urządzenia. Obecnie na rynku wyróżnić można sześciu najpopularniejszych producentów procesorów m.in.:

  • Apple Fusion oraz Apple Bionic,
  • Qualcomm Snapdragon.

Chcąc jednak wiedzieć, jak określony procesor radzi sobie z pamięcią RAM (wbudowaną pamięcią telefonu do natychmiastowego użytku) powinniśmy się posiłkować tzw. testami syntetycznymi. Tego rodzaju informacje możemy odnaleźć na portalach, które śledzą różnego rodzaju nowinki GSM.

Współczesne telefony charakteryzują się pamięcią RAM od 2 do 8 GB. Chociaż można w uproszczeniu założyć, że im silniejszy procesor i większa pamięć RAM, tym telefon będzie działał sprawniej to nie zawsze jest to prawda. Niebagatelną rolę odgrywa m.in. zainstalowany system operacyjny.

System operacyjny telefonu

Niezależnie od tego, czy będziemy przeglądać blog GSM, czy też inne portale poświęcone nowinkom technologicznym łatwo spostrzeżemy, że na rynku dominują dwa systemy operacyjne. Stworzony przez Google Android oraz oferowany przez firmę Apple iOS.

O ile system iOS jest standaryzowany to różnice pomiędzy różnymi odmianami systemu Android mogą być ogromne i mieć przemożny wpływ na funkcjonowanie telefonu. Obecnie w Polsce najpopularniejszym rozwiązaniem jest system Android.

Aparat

Oczywiście z każdym nowoczesnym telefonem nieodłącznie łączy się aparat. Oczywiście, chociaż ilość oferowanych przez aparat pikseli jest ważne to również nie jest to najważniejszy decydujący o jakości zdjęć. Pamiętajmy, że popularność modelu będzie miała wpływ na to, jakie będziemy mieli dostępne akcesoria telefoniczne.