dentysta

Najważniejsze mity o uśmiechu

Zdrowie i uroda

Dzisiaj w internecie na naprawdę wiele tematów krąży wiele zupełnie nieprawidłowych informacji. Tak też jest w przypadku stomatologii oraz tego, jak uzyskać piękny uśmiech. Niestety mieszkańcy Łodzi i wielu innych miast kierują się tymi nieprawidłowymi informacjami, w wyniku czego mają potem problemy z uzębieniem. Jakie najważniejsze mity można tutaj wymienić?

1) aby mieć piękny uśmiech, trzeba tylko zadbać o białe, równe zęby

Oczywiście, każdy dentysta Łódź powie nam, że jest to zupełna nieprawda. Białe , równe zęby niewątpliwie stanowią dość istotną składową uśmiechu, ale trzeba podkreślić, że jest to tylko i wyłącznie składowa, nie zaś wszystko.

Trzeba bowiem także koniecznie zadbać o dziąsła, o wargi oraz tak naprawdę również o szczerość naszego uśmiechu.

2) brak pojedynczego zęba z tyłu nie wpływa znacząco na uśmiech

Czasem w późniejszym wieku dzieje się tak, że niestety tracimy jakiś pojedynczy ząb trzonowy. Wiele osób mówi wówczas, że nie ma sensu wstawiać niczego sztucznego, ponieważ przecież i tak nic nie widać. Jednak nie do końca sprawa tak wygląda.

Każdy stomatolog Łódź podkreślić,że niestety brak nawet pojedynczego zęba może powodować zmianę rysów twarzy na gorsze. Co więcej, dentysta Łódź podkreśli również, że niestety brak w uzębieniu może bardzo poważnie wpływać na sąsiednie zęby, osłabiając je.

3) wystarczy uzbierać na porcelanowe nakładki na zęby i gotowe!

Czasem się nam wydaje, że jedyne, czego potrzeba do uśmiechu to klinika dentystyczna Łódź specjalizująca się w medycynie estetycznej, która wykona nam piękne nakładki z porcelany na zęby.

Trzeba jednak stanowczo podkreślić, że klinika dentystyczna Łódź i proste nakładki to nie jest właściwe rozwiązanie problemu. Co zatem takowym będzie? Otóż żadem stomatolog Łódź nie nałoży jakichkolwiek nakładek na zniszczone i zepsute zęby… Trzeb a najpierw dokładnie je wyleczyć.

4) każdy może wstawić sobie implant

Czasem także można spotkać się ze stwierdzeniem, że po co dbać o zęby, skoro można je po prostu wstawić gdyby co na nowo. Otóż okazuje się niestety, że nie każdy może pozwolić sobie na implanty. I to już nie chodzi o kwestie stricte finansowe, choć oczywiście są one bardzo ważne. Zdecydowanie ważniejsze jednak są zagadnienia związane z czystą fizjologią. Mianowicie nie każdy może mieć wstawionego implanta z uwagi na dno dziąsła.

5) im bielsze zęby, tym lepiej

Czasami także wydaje nam się, że im bielsze zęby, tym generalnie lepiej. Jednak również niestety nie jest to prawda. Nie do każdego pasują idealnie białe zęby…