kasetony styropianowe

Dlaczego kasetony ze styropianu są tak popularne?

Dom i ogród

Kasetony ze styropianu wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy niskim kosztem chcą odmienić charakter aranżacji. Dzięki nim pomieszczenia będzie sprawiać wrażenie przytulnego, a jednocześnie nowoczesnego. Różnorodność opisywanych paneli sprawia, że każdy może znaleźć wersję odpowiednią dla siebie. Sporym zainteresowaniem cieszą się modele dekoracyjne o strukturalnej powierzchni.

Bezproblemowy montaż

Kasetony ścienne styropianowe można zamontować samodzielnie, ponieważ nie jest to złożonym, czy też skomplikowanym zadaniem. Należy jedynie zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria. Kasetony styropianowe mocowane są na klej, co pozwala zredukować koszty. Istotne jest to, aby działać spranie, a jednocześnie dokładnie. Po zaschnięciu kleju nie możemy nanosić już żadnych poprawek związanych z położeniem paneli.

Kasetony ze styropianu nie ważą zbyt dużo, co również ma wpływ na proces ich mocowania. Jest to szczególnie istotne, jeśli znajdują się one na suficie. Zbyt duży ciężar mógłby sprawić, że panele po pewnym czasie odpadłyby od powierzchni. Stanowiłoby to realne zagrożenie dla osób znajdujących się w pomieszczeniu. Bezinwazyjne mocowanie sprawia, że kasetony ścienne styropianowe zyskują przewagę nad modelami drewnianymi.

Doskonałe parametry użytkowe

Kasetony styropianowe uchodzą za wyjątkowo trwałe oraz niepodatne na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Właśnie dlatego mogą one znajdować się w dowolnie wybranym pomieszczeniu, a wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Pewne jest to, że w każdym miejscu będą prezentować się nienagannie. Powierzchnia nie ulega deformacji pod wpływem oddziaływania wysokich temperatur. Omawiane tworzywo nie pochłania wilgoci, co również ma ogromny wpływ na jego żywotność.

Kolejnym plusem kasetonów ze styropianu jest ich efektowny design. Faktem jest, że wpasowują się one w aktualnie obowiązujące trendy. Trzeba również wspomnieć, że panele są wyjątkowo różnorodne, a więc znalezienie właściwego wariantu nie powinno być wyzwaniem. Ponadto najczęściej można je malować, tak aby zyskały pożądany kolor.

Korzystna cena zakupu

Zakup kasetonów ściennych styropianowych nie jest zbyt dużym obciążeniem finansowym. Właśnie dlatego to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy stawiają na ekonomiczne rozwiązania. Ważne jest jednak to, aby zainwestować w jakość.

Podczas wyboru kasetonów styropianowych nie należy kierować się wyłącznie cena. Dobrze jest postawić na zaufanego, a jednocześnie sprawdzonego producenta, który funkcjonuje w branży od lat.