gabinet stomatologa

Unikasz dentysty? Sprawdź, czym to grozi

Zdrowie i uroda

Chociaż gabinety stomatologiczne są powszechnie dostępne, wiele osób zupełnie rezygnuje z wizyt u dentysty. Unikanie badań, kontroli czy leczenia może mieć fatalne skutki. Czym grozi brak wizyt u stomatologa?

Osłabianie organizmu

Każdy wie, że zęby wymagają stałego dbania o nie – w przeciwnym razie może dojść do rozwoju wielu chorób, zwłaszcza próchnicy. Psujące się zęby oznaczają przede wszystkim pojawiający się ból. Na początku objawem choroby jest lekkie kłucie czy mrowienie, ale przy pogłębiających się ubytkach może dojść do wystąpienia znacznie gorszych symptomów. Ostry ból może promieniować na głowę i uszy oraz powodować silne osłabienie całego organizmu. Dentysta Łódź często leczy zęby pacjentów, którzy zaniedbali tę kwestię do tego stopnia, że nawet silne środki przeciwbólowe okazywały się niewystarczające. Trzeba też podkreślić, że próchnica to nie tylko brak zdrowia w obrębie zębów. Bakterie mają tę właściwość, że niezwykle szybko się rozmnażają i przemieszczają. Drobnoustroje chorobotwórcze trafiają z wnętrza zęba na dziąsła, język, a następnie przełyk, gardło i dalsze partie organizmu. Efektem mogą być chore jelita, żołądek, nerki i zaburzenia pracy układu krążenia. Stomatolog Łódź wypełnia ubytki i prowadzi leczenie kanałowe, by pozbyć się nieprawidłowości.

Negatywny wpływ na samopoczucie

Unikanie stomatologa sprawia, że człowiek, którego stan zębów pogarsza się, zaczyna cierpieć na gorsze samopoczucie. Dotyczy to nie tylko odczuwania dolegliwości bólowych. Próchnica wpływa także na stan psychiczny i emocjonalny. Ubytki w zębach przekładają się na wygląd i sposób mówienia, a pogorszenie estetyki uśmiechu czy seplenienie bywają niezwykle częstym powodem wstydu, niższej samooceny i niechęci do kontaktów z innymi ludźmi. Aby uniknąć takich sytuacji, warto systematycznie chodzić do dobrego dentysty (jak np. Stomatolog Łódź) z dużym doświadczeniem i odpowiednio wyposażonym gabinetem.

Dentysta Łódź – umów się na wizytę!

Pogorszenie stanu zdrowia, wyglądu i samopoczucia psychicznego z powodu problemów z zębami jest bardzo proste do wyeliminowania – wystarczy regularnie odwiedzać specjalistę. Klinika dentystyczna Łódź wykonuje różnorodne zabiegi zapobiegające próchnicy. Lekarz na każdej wizycie (przynajmniej 3 razy w roku) robi dokładny przegląd i kontroluje, czy w jamie ustnej nie dochodzi do żadnych nieprawidłowości. Oprócz leczenia stomatolog oferuje również usługi uzupełniające braki w uzębieniu. Dzięki nowoczesnym metodom można odtworzyć każdy ząb, który ukruszył się, złamał czy został usunięty. Klinika dentystyczna Łódź zapewnia jakość zabiegów na najwyższym poziomie.