pobieranie z yt

W jaki sposób można pobierać treści z YouTube?

Technologia

Warto wiedzieć, że YouTube umożliwia nie tylko i wyłącznie na wyświetlanie filmów znajdujących się w serwisie, ale także rozpowszechnianie ich praktycznie po całej sieci. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak wygląda pobieranie treści z YouTube.

Pobieranie filmów z YouTube, a kwestie prawne

Należy zdawać sobie, że zgodnie z prawem zarówno konwertowanie, jak i pobieranie czy odtwarzanie filmów z omawianego portalu jest dopuszczalne przez prawo. Godny uwagi jest fakt, że polskie przepisy prawne pozwalają na pobieranie wszystkich dzieł, które już zostały rozpowszechnione. Poszczególne pliki są bowiem objęte tzw. dozwolonym użytkiem osobistym. Prawo nie umożliwia jednak na udostępnianie pobranych treści.

W jaki sposób możliwe jest pobieranie piosenek z YouTube?

Warto mieć świadomość, że pobieranie treści z YouTube jest zdecydowanie prostsze niż mogłoby się wydawać. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Obecnie możliwe jest także pobieranie wideo z Facebooka, Instagrama czy LiveLeak. Doskonałym przykładem jest KeepVid.

W celu właściwego skorzystania z usług wspomnianego serwisu konieczne jest dokładne skopiowanie adresu URL, a następnie wklejenie w odpowiednie miejsce i wciśnięcie przycisku Download. Użytkownik ma również możliwość wybrania formatu, który go interesuje. Można bowiem zdecydować się na plik audio w formacie MP3 czy wideo w rozdzielczości 720p.

Jakie narzędzia pozwalają jeszcze na pobieranie filmów z YouTube?

Pobieranie piosenek z YouTube jest również możliwe dzięki programowi SaveMedia. Zasady jego działania są praktycznie takie same, jak wymienionego wcześniej, ale posiada jeszcze jedną bardzo istotną funkcję. Wystarczy bowiem podmienić domenę youtube.com na savemedia.com i już można pobrać film czy piosenkę. Prosty mechanizm przekieruje użytkownika na stronę SaveMedia, z której można wybrać rodzaj pliku docelowego.

Z kolei osoby, które nie są zainteresowane kopiowaniem adresu strony mogą zdecydować się na skorzystanie z dodatku do określonej przeglądarki. Świetnym przykładem może być Mozilla Firefox. Wystarczy zainstalować 1-Click YouTube Video Download. Jest to bardzo prosty dodatek umożliwiający dzięki zaledwie jednemu kliknięciu wybrać dowolny plik w formacie 3GP, WEBM czy MP4. Koniecznie należy również zaznaczyć, że przycisk do uruchomienia pobierania będzie znajdował się pod danym materiałem wideo. Dodatek służący do pobierania filmów z portalu YouTube ma także wyszukiwarka Opera – YouTube Downloader. Film można pobrać w bardzo prosty sposób, Wystarczy kliknąć w pole Download pod wyświetlanym filmem.