endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe zębów z użyciem najnowszych technologii

Zdrowie i uroda

Wizyta u dentysty dla większości osób jest bardzo trudna. Słysząc od lekarza, że powinnyśmy poddać się tajemniczo brzmiącemu leczeniu endodontycznemu czujemy przerażenie. Czym jest endodoncja oraz kiedy należy ją zastosować?

Endodoncja – co to jest?

Endodoncja to nazwa, która brzmi bardzo tajemniczo i wiele osób nie ma pojęcia, na czy polega ten rodzaj leczenia. Endodoncja Kraków to nic innego jak leczenie kanałowe, które znamy od tak dawna.

Leczenie kanałowe kojarzy się z wieloma wizytami u lekarza stomatologa oraz często dużym bólem. Dziś leczenie kanałowe Kraków polega na użyciu cienkich narzędzi piłujących, penetrujących, mikroskopów oraz endometrów, które są urządzeniami bardzo precyzyjnymi.

Endodoncja mikroskopowa Kraków umożliwia dentyście dokładne zbadanie wnętrza komory zęba oraz kanałów. Dzięki temu lekarz stomatolog jest w stanie poznać ich głębokość oraz rozmieszczenie. Dzięki użyciu mikroskopu lekarz bardzo dokładnie widzi stan uzębienia, co nie byłoby możliwe przy wykorzystaniu tradycyjnych metod leczenia dentystycznego.

Kiedy rozpocząć leczenie endodontyczne?

Leczenie kanałowe Kraków jest konieczne, gdy pacjent ma głębokie ubytki próchniczne, martwice bądź zgorzele miazgi. Nieleczona próchnica jest zagrożeniem nie tylko dla zębów, ale dla całego organizmu.

Endodoncja mikroskopowa Kraków jest również niezbędna, gdy pacjent doznał urazów mechanicznych. Złamanie zęba bądź zwichnięcie to również urazy wymagające dokładnego zbadania wnętrza komory zęba, które pozwoli na odbudowę uszkodzonego zęba.

Leczenie protetyczne jest kolejnym powodem kiedy możemy spotkać się z koniecznością wcześniejszego wyleczenia zębów metodą endodoncji.

Jak wygląda leczenie endodontyczne?

Jeszcze do niedawna leczenie kanałowe wiązało się z kilkoma wizytami u lekarza stomatologa oraz z bardzo nieprzyjemnymi doznaniami, które przerażają wielu pacjentów.

Endodoncja mikroskopowa Kraków daje możliwość wyleczenia w trakcie jednej wizyty. Po podaniu znieczulenia stomatolog otwiera komorę zęba, usuwa miazgę z kanałów zębowych, odkaża oraz poszerza kanały, które zostają wypełnione substancją, która twardnieje w trakcie wysychania. Dzięki temu pacjent nie jest zmuszony do wielokrotnych wizyt. Zabieg jest mniej bolesny i bardziej komfortowy.

Endodoncja Kraków to zabieg, który jest dużo bardziej komfortowy dla pacjenta niż leczenie kanałowe przy użyciu tradycyjnych metod. Dzięki temu pacjent ogranicza ilość wizyt u lekarza oraz dyskomfort, który jest znacznie mniejszy w trakcie leczenie endodontycznego.