Protezy stomatologiczne

Protezy stomatologiczne na bezzębie. Co warto wybrać?

Zdrowie i uroda

Bezzębie, czyli całkowity brak zębów to poważny problem, który wymaga konsultacji ze specjalistą w dziedzinie stomatologii i protetyki. Jakie rodzaje protez zębowych stosuje się w bezzębiu, by przywrócić pacjentowi codzienny komfort i estetykę?

Leczenie bezzębia – protezy stomatologiczne

Do bezzębia może dojść z różnych przyczyn, na przykład na skutek nieprawidłowej higieny jamy ustnej i poważnej próchnicy, chorób przyzębia jak paradontoza czy też wypadków. W takich przypadkach pacjent powinien wybrać dobry gabinet, którego domeną jest protetyka stomatologiczna Poznań to jedno z miast, gdzie można otrzymać profesjonalną pomoc.

Leczenie bezzębia polega na założeniu odpowiednich protez zębowych. Mogą być to protezy ruchome, czyli zdejmowane z zębów, ale też protezy stałe, które mocowane są trwale. Uzupełnienia te różnią się od siebie nie tylko wyglądem, lecz też komfortem użytkowania oraz ceną.

Pacjentom chcącym wybrać najlepsze protezy zębowe Poznań proponuje konsultacje z renomowanymi specjalistami, którzy mogą zasugerować najlepsze metody leczenia braku zębów.

Polecane protezy zębowe w bezzębiu

Najtańszą protezą zębową stosowaną w leczeniu bezzębia jest ruchoma proteza akrylowa. Osobom chcącym ją wykonać u stomatologa – protetyka Poznań proponuje wizyty na NFZ oraz prywatnie.

Całkowite protezy ruchome nie są jednak zbyt komfortowe – uciskają, przesuwają się, wywołują problemy z wymową. Właśnie dlatego protetycy w Poznaniu oraz w innych miastach mogą zaoferować wyższej klasy uzupełnienia protetyczne.

W bezzębiu najlepiej sprawdzają się poniższe typy protez:

  • protezy overdenture – umieszczane na resztkach korzeni lub implantach, są wyjmowane z ust, wykorzystują system zatrzasków
  • implanty stomatologiczne – stałe uzupełnienia umieszczane na wszczepach imitujących korzenie zębowe, tą metodą można wykonać odbudowę uzębienia nawet w 1 dzień, to najtrwalsze, a także najwygodniejsze dla pacjenta uzupełnienie

Powyższe typy protez mogą zrealizować prywatne gabinety, które oferują usługi w branży protetyka stomatologiczna Poznań.

Ważny profesjonalny gabinet stomatologiczny

Gdy potrzebna jest pomoc dobrego dentysty i protetyka Poznań ma jedne z najlepszych gabinetów w całym województwie. Aby odbudowa protetyczna w przypadku bezzębia mogła spełnić wszystkie wymagania pacjenta, ważne jest wybranie sprawdzonego gabinetu wykonującego protezy zębowe w Poznaniu.

W najlepszych gabinetach prywatnych pacjenci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie. Gdy potrzebne są protezy zębowe Poznań to miasto, gdzie można skorzystać z pomocy uznanych stomatologów z wieloma pozytywnymi opiniami.