monitor poleasingowy

Czy sprzęt poleasingowy jest warty swojej ceny?

Technologia

Wybierając nowy komputer można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Cena nowego sprzętu bardzo często jest powalająca, a używany może nie być strzałem w dziesiątkę. Idealnym rozwiązaniem jest sprzęt poleasingowy. Co to znaczy i czy warto wydać na to pieniądze?

Leasing, czyli co?

Ogólnie rzecz biorąc, leasing jest formą finansowania różnego rodzaju rzeczy. Może on dotyczyć samochodów, maszyn czy właśnie sprzętu komputerowego. Monitory poleasingowe to akcesoria, które były wynajmowane przez pewną firmę, która po okresie umowy nie zdecydowała się ich wykupić. Tego typu rzeczy można następnie odkupić i odnowić. W taki sposób bardzo często działają firmy komputerowe, które monitory używane przez firmy poddają refabrykacji.

Poprzez refabrykację rozumie się proces, którego celem jest przywrócenie używalności danego sprzętu elektronicznego. Takie tanie monitory mogą idealnie spełniać swoje zadanie jeżeli ktoś nie ma bardzo dużych wymagań co do jakości obrazu, a komputera używa raczej sporadycznie.

Jakoś monitorów poleasingowych

Wiele osób odczuwa pewne obawy przed kupnem sprzętu poleasingowego. Z czego się to bierze? Głównie z przekonania, że pracownicy nie dbają o sprzęt w firmie. Nie jest to zbyt prawdziwe zdanie, gdyż każdy pracownik odpowiada za powierzone mu mienie, dlatego nie może dopuścić się celowego zniszczenia monitora czy laptopa. Ponadto, większość firm posiada działy IT, które na bieżąco konserwują sprzęt, aby wytrzymał jak najdłużej.

Z tego powodu, monitory poleasingowe są dobrym rozwiązaniem. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto dowiedzieć się jak najwięcej o danym sprzęcie. Tanie monitory nie muszą być złej jakości, szczególnie kiedy oferowany jest produkt wyższej klasy. Za dużo mniejsze pieniądze można mieć monitor, który sprawdzi się idealnie w każdym środowisku. Podczas oglądania filmu, grania w gry czy przeglądania internetu.

Podsumowując, monitory używane mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób mających obecnie pewne problemy z gotówką. Dobrze zachowany sprzęt wysokiej klasy może idealnie spełniać swoje zadanie jeszcze przez długi czas, ciesząc oko podczas oglądania filmów czy grania w gry. Z tego powodu, warto nie być sceptycznym wobec tanich monitorów, gdyż mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Przed dokonaniem zakupu warto jednak dowiedzieć się, czy istnieje gwarancja na dany model oraz jaka jest jego historia. Bardzo często zdarza się, że monitory z leasingu były praktycznie nieużywane, dlatego w bardzo niskiej cenie można posiąść prawie nowy sprzęt.