Serwis wózków widłowych na Śląsku

Serwis wózków widłowych na Śląsku – przeglądy, konserwacja i naprawa usterek

Motoryzacja

Gdy wózek widłowy przestaje działać sprawnie, może wpłynąć to na efektowność pracy całej firmy. Właśnie dlatego warto od razu skontaktować się z dobrym serwisem. W województwie śląskim działa wiele firm, gdzie można otrzymać szybką pomoc – również w 24 godziny od zgłoszenia problemu.

Wózki jezdniowe podnośnikowe są stosowane w transporcie bliskim na terenie sklepów, magazynów, centrów logistycznych, firm produkcyjnych oraz innych zakładów pracy. Gdy chodzi o wózki widłowe śląskie to tysiące takich urządzeń, które codziennie wykonują wytężoną pracę.

Jeżeli pojawiają się problemy z pracą widlaka, wtedy warto zadzwonić do fachowców. Kiedy konieczna jest pomoc? Sprawdź, w jakich sytuacjach wykonać serwis wózków widłowych na Śląsku.

Przeglądy wózków widłowych

Wózek widłowy powinien być poddawany regularnym przeglądom. Są one wymagane przez UDT – Urząd Dozoru Technicznego, lecz właściciel wózka może samodzielnie zlecać serwis wózków widłowych Katowice to jedno z miast, gdzie można uzyskać pełną pomoc.

Przeglądy okresowe zgodnie z wymogami UDT powinny być wykonywane przynajmniej raz do roku. Także konieczne są przeglądy konserwacyjne – powinny być one prowadzone w terminie 30 dni dla wózków z pełnym dozorem i 60 dni dla tych z dozorem ograniczonym. Ponadto przeglądy wskazane są po większych awariach oraz kolizjach i wypadkach z udziałem wózków.

Zlecającym serwis wózków widłowych Śląsk proponuje w tym zakresie kompleksową obsługę w dogodnych terminach.

Konserwacja wózków widłowych

Wózek widłowy, podobnie jak inne sprzęty, powinien być poddawany pracom konserwacyjnym, między innymi przez smarowanie, wymianę elementów, materiałów eksploatacyjnych. Prace te powinny być realizowane zgodnie z zaleceniem producenta lub według potrzeb.

W tym zakresie także pomoże serwis wózków widłowych Katowice oraz w okolicznych miejscowościach.

Naprawy wózków widłowych

Jeżeli pojawiają się usterki, wówczas wózki widłowe śląskie także powinny być sprawdzone przez fachowca. Im szybciej zleci się serwis wózka, tym łatwiej można usunąć usterkę, co przekłada się też na niższe koszty reparacji.

Naprawy wózków widłowych na Śląsku dotyczą wszystkich marek, między innymi Caterpillar, Jungheinrich, Toyota, Linde, Hyster, Combilift, Komatsu czy Mitsubishi. Dostępne prace serwisowe to między innymi:

  • diagnostyka komputerowa
  • remont jednostki napędowej
  • remont skrzyni biegów
  • naprawa zawieszenia
  • wymiana filtrów, płynów
  • wymiana kół, ogumienia
  • ochrona antykorozyjna

Adresy firm działających w branży serwis wózków widłowych Śląsk można sprawdzić przez internet.