Wady zgryzu

Wady zgryzu – problem stomatologiczny, który coraz mocniej przybiera na sile

Zdrowie i uroda

Zgrzytanie zębami to poważny problem stomatologiczny. Zagraża on jakości szkliwa i wiąże się on z poważnymi następstwami. Jednak można go usunąć, a pomoże w tym klinika stomatologiczna Poznań ma kilka placówek, gdzie tym problemem zajmują się wybitni specjaliści.

Dlaczego problem zgrzytania zębami jest taki niebezpieczny?

   Przede wszystkim dlatego, że nieleczony potrafi doprowadzić do pękania i niszczenia szkliwa. Gdy ono jest już w fatalnym stanie, nie pomoże nawet wybitny stomatolog Poznań widuje rocznie setki pacjentów, u których zgrzytanie zębami okazało się głównym czynnikiem chorobowym i doprowadziło do stopniowej utraty uzębienia. Jest ono takie niebezpieczne także dlatego, że w konsekwencji prowadzi do poważnych wad zgryzu i dysfunkcji stawu żuchwowego.

  Gdy już do niego dojdzie, pacjentom nie wystarczy już zwyczajny dentysta Poznań zatrudnia w swoich klinikach również ortodontów, to oni walczą na co dzień z następstwami zgrzytania zębów. Są zaniepokojeni, że problem ten wśród społeczeństwa narasta i coraz więcej trudnych przypadków ortodontycznych ma <a href="https://glamsmilepoland.pl/">klinika stomatologiczna Poznań</a> rok rocznie przeprowadza akcje informacyjne wśród społeczeństwa na temat schorzeń ortodontycznych. Jednak spotyka się to z niewielkim społecznym odzewem.

W jaki sposób można walczyć ze zgrzytaniem zębów?

   Jako że większość przypadków zgrzytania zębami ma miejsce podczas snu specjalną nakładkę na zęby, która ma je chronić w czasie spania, zapisuje pacjentom dentysta Poznań jako duży miejski ośrodek dostaje dofinansowanie na znaczną partię nakładek ochronnych, które może rozdysponować wśród pacjentów najbardziej zagrożonych poważnymi wadami zgryzu. 

   Nakładki te zakładane co noc znacznie ograniczają ścieranie się zębów i w ten sposób zapobiegają powyższemu schorzeniu. Dodatkowo ćwiczenia relaksacyjne może zalecić stomatolog Poznań i tutejsze kliniki mają w tej materii spore doświadczenie, gdyż są uczestnikami licznych szkoleń i paneli dyskusyjnych na ten temat.

Z jakimi schorzenia zgryzu stykają się jeszcze ortodonci?

    Na przykład ze stłoczeniami oraz trwałymi deformacjami zębów. Są one o tyle groźne, że nie tylko rzutują na wygląd pacjenta, ale i na aparat mowy oraz sposób przeżuwania i rozdrabniania pokarmu. Poza tym u pacjentów z ciasno ułożonymi zębami proces próchniczy postępuje znacznie szybciej, bo nie mogą oni dokładnie umyć i usunąć resztek pokarmu z przestrzeni między zębowych. Dlatego u większości z nich zachodzi konieczność założenia aparatu na zęby, z którego pomocą korekcja ustawienia poszczególnych zębów będzie o wiele łatwiejsza i trwała.