Okładzina ścienna PCV

Okładzina ścienna PCV. Pomysł na szybką metamorfozę wnętrza!

Dom i ogród

Szukasz sposobu na to, by nadać pokojom w swoim domu nowego wymiaru? Nie chcesz jednak decydować się na poważny remont? Sprawdź okładziny ścienne PCV, które obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem. Czym dokładnie cechują się okładziny ścienne? Sprawdź najważniejsze informacje o tych materiałach.

Czym są okładziny ścienne PCV?

Okładziny ścienne to materiał wykończeniowy przeznaczony do montażu na ścianach. Do ich produkcji przeznaczone jest PCV, czyli polichlorek winylu. Dzięki niemu okładzina ścienna PCV jest tak wytrzymała, trwała, a przy tym również odporna na czynniki zewnętrzne.

Wykonana z polichlorku winylu okładzina ścienna bardzo dobrze sprawdza się jako zamiennik innych typów materiałów, na przykład kamienia naturalnego, płytek ceramicznych, cegły. Można kupić je w wielu kolorach, więc można dostosować je w pełni do stylu wnętrza.

Najważniejsze zalety okładzin PCV:
• mają stylowy wygląd
• są odporne na czynniki zewnętrzne
• są wodoszczelne
• nadają się do zmywania
• można zamontować je samodzielnie
• skutecznie pokrywają nierówności ścian

Jakie są najpopularniejsze wzory okładzin ściennych?

Aktualnie okładziny ścienne można kupić w wielu różnych wzorach do wyboru, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnego wnętrza.

Bardzo popularne są okładziny ścienne o wzorze płytek ceramicznych. Mogą być to modne obecnie płytki typu cegiełki, ale również drobne płytki mozaikowe. Także chętnie wybierana jest okładzina ścienna PCV o wzorze cegieł, która oferowana jest w różnych kolorach do wyboru, między innymi białym, ceglastym, beżowym czy szarym. Warto też wskazać na okładziny ścienne o wzorze kamienia, które również świetnie imitują tego typu materiały.

Wszystkie z powyższych okładzin ściennych charakteryzują się trójwymiarowym efektem, więc prezentują się bardzo realistycznie.

Jak zamontować okładziny ścienne PCV?

Jednym z atutów okładzin ściennych jest ich prosty montaż, dlatego też nadają się one do samodzielnego założenia – także bez konieczności posiadania specjalistycznych narzędzi oraz dużej wiedzy i umiejętności w tym zakresie.

Montaż odbywa się z wykorzystaniem kleju do PCV, który nakładany jest od spodu paneli. Następnie są one przykładane do nawierzchni – powinna być ona wcześniej oczyszczona, by okładziny ścienne były stabilnie zamocowane. Okładziny do wymiaru można przyciąć z użyciem nożyków do tapet.

Wobec tego okładzina ścienna to łatwy i szybki sposób, aby wykonać metamorfozę wnętrza. To stylowa i dodatkowo tania alternatywa dla innych materiałów – glazury, kamienia czy cegły!