żarówka, SEP

Jak najłatwiej zdobyć uprawnienia G2?

Technologia Przemysł

W Polsce z miesiąca na miesiąc wzrasta popularność kotłów parowych i wodnych na paliwa stałe, gazowe oraz płynne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że wzrasta również zapotrzebowanie na fachowców, którzy zajmą się obsługą opisywanych urządzeń. Pracownicy z uprawnieniami g2 potrzebni są także do obsługi wymienników ciepła, pieców przemysłowych i popularnych turbin parowych/wodnych.

Jak zdobyć uprawnienia cieplne?

Osoby, które chcą zdobyć uprawnienia g2 w pierwszej kolejności powinny zapisać się na specjalne szkolenia. W każdym większym mieście w Polsce można znaleźć profesjonalne firmy szkoleniowe, które organizują kursy SEP. Godne polecenia są nie tylko stacjonarne, ale również internetowe kursy. W dużej mierze to właśnie dzięki szkoleniom będzie można odpowiednio przygotować się do egzaminu SEP. Sam kurs trwa kilka godzin i po jego ukończeniu można od razu przystąpić do egzaminu. Od kursantów wymagane jest ukończenie 18 roku życia i posiadanie minimum podstawowego wykształcenia. Jeżeli chodzi o sam egzamin na uprawnienia cieplne to ma on formę ustną. Komisja kwalifikacyjna sprawdza naszą wiedzę z zakresu budowy oraz konserwacji instalacji cieplnych. Po pozytywnym zdaniu egzaminu otrzymujemy stosowny certyfikat, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej będzie można znaleźć pracę w firmach prywatnych i państwowych.

Czy warto?

Na polskim rynku cały czas brakuje pracowników z uprawnieniami SEP, dlatego też jak najbardziej warto kształcić się w tym kierunku. Warto wspomnieć o tym, że uprawnienia cieplne w Polsce coraz częściej zdobywają nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Na szkoleniach można dokładnie zapoznać się z obsługą kotłów parowych i wodnych (o mocy powyżej 50 kW). Na kursie dowiemy się także w jaki sposób należy postępować w przypadku awarii, pożaru i innego zagrożenia bezpieczeństwem.

Moda na szkolenia online

Kursy online SEP są idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które stawiają na innowacyjne podejście i z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych. Dzięki nowoczesnej technologii multimedialnej możliwa jest interakcja z instruktorem na żywo. W każdej chwili można zadać dowolne pytanie i na bieżąco rozwiązać problemy. Kursy online na uprawnienia g2 są bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Jest to bez wątpienia najlepszy wybór dla osób, które pracują w zawodzie i chcą odnowić uprawnienia.