chirurg szczękowy, dentysta

W czym pomoże chirurg stomatolog?

Zdrowie i uroda

Złamaniem żuchwy lub szczęki nie zajmuje się zwykły chirurg, z pomocą przychodzi chirurgia stomatologiczna Olsztyn. Jest to rozwiązanie przeznaczone między innymi dla pacjentów po wypadkach, u których doszło przykładowo do zniekształcenia twarzoczaszki. Chirurg stomatolog Olsztyn będzie odpowiednią osobą również dla pacjentów, którzy zmagają się z wadami zgryzu obniżającymi komfort ich życia. W przypadku wystąpienia torbieli i stanu zapalnego w zatokach szczękowych również należy skorzystać z usług specjalisty, jakim jest chirurg szczękowy Olsztyn.

Kim jest chirurg szczękowy Olsztyn?

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn kojarzy się z poważnymi operacjami i jest to oczywiście zgodne z prawdą, ale chirurg szczękowy zajmuje się także mniej skomplikowanymi zabiegami. Wymienić można ekstrakcje zębów mądrości, usuwanie torbieli wywołujących dolegliwości bólowe, zmienianie kształtu brody, niwelowanie wad zgryzu. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że chirurg stomatolog Olsztyn nie jest zwykłym dentystą. Zajmuje się on przypadkami, które są poza zakresem działania ogólnego stomatologa i chirurga plastycznego. Oczywiście dentyści mogą mieć specjalizację z chirurgii szczękowej. Wymaga to jednak zdobycia dyplomu lekarza i dyplom u stomatologa. Można mieć jednak pewność, że idzie się do kompetentnej osoby, które dysponuje wiedzą, doświadczeniem i nieprzeciętnymi umiejętnościami. Chirurg szczękowy nie zajmuje się wyłącznie zabiegami dentystycznymi, lista jego obowiązków jest znacznie dłuższa.

W czym pomoże chirurg stomatolog Olsztyn?

Zakres usług chirurga szczękowego jest szeroki i bardzo zróżnicowany. Zajmuje się on rozmaitymi dolegliwościami, złożonymi urazami dotyczącymi całej twarzoczaszki. Jeśli ktoś ma wadę rozwojową typu progenia, zmaga się z wadami zgryzu, ma nieprawidłowo wysuniętą żuchwę, to powinien zgłosić się do chirurga stomatologa. Jest to również właściwa osoba w przypadku zatrzymanych zębów, które stają się bardzo problematyczne i powinny zostać jak najszybciej usunięte. zwykły dentysta może jednak sobie z tym nie poradzić, Szczególnie jeśli trzeba naciąć błony i odsłonić kość. Niektóre zęby są w nią wręcz wrośnięte, co sprawia, że zabieg staje się jeszcze trudniejszy do przeprowadzenia. Nierzadko konieczne staje się podanie pacjentowi znieczulenia ogólnego. To z kolei wymaga zaangażowania w operacje anestezjologa.