leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe. Nie zawsze jest bolesne

Zdrowie i uroda

Leczenie kanałowe zęba wielu osobom kojarzy się z bólem. Nie każdy więc chce się na nie decydować. Niejedna osoba postawiona przed decyzją czy dentysta Paniówki ma wykonać leczenie kanałowe czy też usunąć chory ząb, decyduje się na tą drugą opcję. Zupełnie niepotrzebnie. Owszem, przed laty leczeniu kanałowemu zawsze towarzyszył ból, obecnie jednak jest inaczej,. Stomatolog Paniówki może wykonać bezbolesne leczenie kanałowe dowolnego zęba.

Dlaczego kiedyś leczenie kanałowe bolało?

W czasach gdy nie było takich możliwości diagnostyki jak obecnie, leczenie kanałowe musiało boleć. Polega ono na oczyszczeniu kanałów zęba i ich wypełnieniu. Dentysta, który je oczyszczał, widząc, że pacjenta boli, miał pewność, że oczyszczając kanał, dotarł do jego końca i może przystąpić do wypełniania. Obecnie dentysta w Paniówkach ma inne możliwości. Może oczyszczać kanały zębów pod okiem kamery lub po prostu wykonać zdjęcia rentgenowskie, na których widać, czy kanał został oczyszczony dokładnie. Poza tym stomatolog w Paniówkach może zastosować szereg znieczuleń, które zminimalizują ryzyko bólu przy leczeniu kanałowym zęba. Kiedyś nie mógł tego zrobić, musiał bowiem wiedzieć, kiedy pacjenta zaboli.

Leczenia kanałowego nie należy się bać

Każdy dentysta w Paniówkach, któremu zależy na dobru pacjenta, może wykonać leczenie kanałowe zęba,, które pacjent będzie mógł określić jako bezbolesne. Niekiedy takie leczenie wiążę się z wyższymi kosztami, Stomatolog Paniówki może bowiem doliczyć koszty prześwietlenia kanałów i koszty innych dodatkowych usług, nie są to jednak ceny zaporowe. Jeśli wiec stoimy przed koniecznością poddania się leczeniu kanałowemu zęba, warto się na to zdecydować. Oczywiście dentysta Paniówki może i chory ząb usunąć, jednak jest to złe rozwiązanie. Leczenie kanałowe i zachowanie zęba to dużo lepsza opcja.

Warto mówić o swoich obawach

Szczególnie przy leczeniu kanałowym, warto mówić dentyście o swoich obawach związanych z tego rodzaju leczeniem. Bez wątpienia weźmie je pod uwagę i dopasuje znieczulenie, które zminimalizuje ryzyko bólu . Oczywiście warto mieć też na uwadze wyposażenie gabinetu stomatologicznego. W źle wyposażonym gabinecie, nawet najlepszy stomatolog Paniówki nie będzie mógł zagwarantować tego, że podczas leczenia kanałowego boleć nie będzie

Podsumowując

Nie należy obawiać się leczenia kanałowego. Profesjonalny dentysta może je wykonać bezboleśnie. Warto też stomatologowi mówić o swoich obawach związanych z tym leczeniem, wypytywać o szczegóły, prosić o dodatkowe znieczulenie. Dobry stomatolog Paniówki weźmie słowa pacjenta pod uwagę.