dentysta, stomatolog

Dentysta w Paniówkach

Zdrowie i uroda

Bardzo ważnym elementem leczenia stomatologicznego, tak naprawdę koniecznym do zaplanowania go i prawidłowego przeprowadzenia, jest wykonanie zdjęcia rtg zęba. Poniżej garść przydatnych informacji na temat rtg zęba Katowice, z uwzględnieniem sytuacji, w których trzeba wykonać zdjęcie rentgenowskie.

Rtg zęba Katowice po co?

Po co wykonuje się rtg zębów? Po to, aby stomatolog miał pełną informację na temat ułożenia zębów i stanu ich zdrowia, zanim rozpocznie planowanie leczenia i jego wykonywanie. Tak naprawdę rtg zęba wykonuje się wielu różnych sytuacjach, również przed usuwaniem zębów czy założeniem aparatu ortodontycznego. To również bardzo ważny etap przed leczeniem kanałowym.

Rtg zębów Gliwice gdzie wykonać?

Czy każdy gabinet stomatologiczny jest wyposażony w aparat do wykonywania zdjęć RTG? Zdecydowanie nie. Dlatego też pacjenci korzystający z usług stomatologa powinni wiedzieć o tym, że często może pojawić się konieczność odwiedzenia innej placówki, w której będzie można wykonać rtg zęba. Rtg zęba Gliwice wykonuje się bardzo krótko, a zdjęcie jest zwykle do odbioru jeszcze tego samego dnia.

Rtg zębów Gliwice przed wyrwaniem zęba

Zanim lekarz stomatolog lub chirurg stomatologiczny dokona wyrwania zęba, bardzo często musi spojrzeć na zdjęcia rentgenowskie. Daje mu to cenne informacje dotyczące na przykład położenia korzeni zębowych i ich długości. To szczególnie ważne wtedy, gdy będą usuwane zęby trzonowe, w tym ósemki.

Rtg zęba Gliwice przed leczeniem kanałowym

Ważnym etapem leczenia kanałowego jest wcześniejsze wykonanie rtg zęba Gliwice. Dlaczego? Jak wiadomo, leczenie kanałowe to ten rodzaj leczenia stomatologicznego, kiedy to oczyszczaniu oraz wypełnianiu poddaje się kanały zęba. Kanały to po prostu potocznie mówiąc korzenie. Zaplanowanie leczenia kanałowego musi być poprzedzone dokładnym zbadaniem i obejrzeniem go. Niestety lekarz nie jest w stanie tego zrobić bez zdjęcia rentgenowskiego.

Dentysta Paniówki rtg zęba

Czy każdy może poddać się badaniu rentgenowskiemu zęba? Warto wiedzieć o tym, że istnieją pewne ograniczenia, które dotyczą na przykład kobiet w ciąży. To właśnie kobiety ciężarne powinny poinformować o tym lekarza, ponieważ w ich przypadku wykonanie zdjęcia rentgenowskiego może nie być wskazane. Lekarz sam podejmie decyzję, w zależności od tego, jaki procedury stomatologiczne będą wdrożone. Poza tymi wyjątkowymi sytuacjami, zdjęcie rentgenowskie zęba może być wykonane w praktycznie każdej sytuacji, dając pełny obraz tego, jak wygląda ząb i jaki jest jego stan zdrowia.