chirurg szczęowy

Czym dokładnie zajmuje się chirurg szczękowy?

Zdrowie i uroda

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że chirurgia szczękowa jest dziedziną stomatologii, która budzi zdecydowanie największy strach wśród pacjentów. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym dokładnie zajmują się specjaliści wykonujący omawiany zawód. Jakie zabiegi wykonuje chirurg szczękowy Tychy?

Kim dokładnie jest wspomniany lekarz?

Chirurgia szczękowa w najprostszym możliwym ujęciu zajmuje się leczeniem różnego rodzaju schorzeń związanych z jamą ustną, które będą wymagały interwencji operacyjnej. Nie wszyscy wiedzą, że specjalista zajmuje się również profesjonalnym leczeniem chorób twarzowej części czaszki czy głowy.

Jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatolog Tychy?

Należy mieć świadomość, że lekarze mają na co dzień co czynienia ze schorzeniami całej twarzoczaszki. Godny uwagi jest również fakt, że omawiana specjalizacja zajmuje się także wadami rozwojowymi. Doskonałym przykładem może być progenia, czyli wysunięcie żuchwy do przodu.

Chirurg dentysta Tychy nie będzie miał również większych problemów z wyleczeniem zdecydowanej większości urazów żuchwy. Będzie także w stanie usunąć zęby zatrzymane, które mogą doprowadzić do dolegliwości czy zagrozić życiu danej osoby. Lekarz może również pomóc w przypadku złamania żuchwy.

Chirurg szczękowy, a onkologia

Warto wiedzieć, że występują przypadki, w których omawiany chirurg szczękowy Tychy będzie zajmował się także nowotworami powstałymi w obrębie jamy ustnej. Nie wszyscy mają świadomość, że obecnie choroby rozwinęły się do takiego poziomu, że pacjenci mogą zmagać się z odmianami tkanki nabłonkowej.

Do kogo warto się zgłosić w sprawie implantu?

Wybitego zęba będzie w stanie bez większego problemu wstawić chirurg stomatolog Tychy. Można oczywiście w tej sprawie zgłosić się do chirurga szczękowego. Dokona on bowiem rekonstrukcji materiału kostnego zęba, a także w odpowiedni sposób przygotuje dziąsła do wszczepienia implantu. Ponadto specjalista wyleczy różnego rodzaju powikłania związane z jego niewłaściwym umieszczeniem. Godny uwagi jest fakt, że w niektórych sytuacjach konieczne będzie przeprowadzenie sterowanej regeneracji kości.

Gdzie się wybrać na usuwanie ósemek?

Jak wiadomo usuwanie ósemek będzie wiązało się z bólem i licznymi powikłaniami. Rekomendowane jest zatem w takiej sytuacji wybranie się do gabinetu stomatologicznego, w którym przeprowadza się zabiegi bezbolesnej ekstrakcji zęba. Chirurg dentysta Tychy przez usunięcie zęba ograniczy ból pacjentowi. Należy mieć świadomość, że lekarz podczas wizyty podejmie decyzję, czy przypadkiem nie będzie potrzebna pomoc innego specjalisty.