elektryka, kursy SEP

Leczenie kanałowe. Nie warto się go obawiać

Zdrowie i uroda

Mało jest osób, które nie obawiają się wizyt u dentysty i leczenia stomatologicznego. Są w stanie zaakceptować borowanie zębów, plombowanie czy czyszczenie kamienia nazębnego. Leczenie kanałowe Poznań to coś, o czym jednak nawet nie chcą słyszeć. Endodoncja Poznań kojarzy im się jednoznacznie – będzie boleć, krwawić, na pewno nie będzie przyjemnie.

Leczenie kanałowe Poznań kiedyś i dziś

Leczenie kanałowe Poznań kiedyś rzeczywiście tak wyglądało i nie było możliwości, by było inaczej. Leczenie kanałowe cennik Poznań, polegało na oczyszczaniu kanałów zębowych specjalną igłą. Stomatolog kanały oczyszczał w ciemno, a ból u pacjenta był dla niego sygnałem, że dotarł do dziąsła, więc kanał oczyścił tak jak należy. W zasadzie nie mógł więc zastosować znieczulenia. Brak bólu u pacjenta bardzo komplikowałby mu bowiem leczenie kanałowe. Nie miałby pewności, że przeprowadził je tak jak trzeba, a to zaś wiązałoby się z ryzykiem konieczności poprawek. Czasy się jednak zmieniły. Leczenie kanałowe cennik Poznań można już wykonywać bezboleśnie. Możliwe jest nawet wykonywanie go pod okiem mikroskopijnej kamery. Stomatolog na ekranie komputera widzi doskonale wnętrze kanału zęba i wie, czy oczyścił go dokładnie czy też nie. Nie musi więc doprowadzać do bólu u pacjenta, by się o tym przekonać. Leczenie pod okiem mikroskopijnej kamery ma jeszcze jedną zaletę. Kanały zębów mają bowiem często skomplikowany kształt. Można to zobaczyć na zdjęciu rentgenowskim zęba, jednak obraz z kamery jest dużo dokładniejszy.

Koszt leczenia kanałowego

W wielu gabinetach dentystycznych koszt leczenia kanałowego jest bardzo duży. Z reguły koszt leczenia obejmuje określoną cenę za czyszczenie jednego kanału, do której trzeba dodać wszelkie inne opłaty z tym związane, między innymi koszt leków, opatrunków, borowania zęba i nie tylko. Zawsze więc warto się upewnić, ile konkretnie leczenie kanałowe w danym miejscu może kosztować i porównać ten koszt z kosztem leczenia kanałowego w innych klinikach stomatologicznych. Różnice mogą być kolosalne. Oczywiście nie bez znaczenia jest także to, czy w danym miejscu, gdzie jest tanio, przyjmuje dobry dentysta. Leczenie kanałowe bowiem jest obarczone dużym ryzykiem błędu. Często zdarza się na przykład, że stomatolog przeprowadzający leczenie kanałowe, doprowadzi do złamania igły, którą czyści kanały. Odłamek igły nie powinien oczywiście pozostać w kanale, jego wyciągnięcie jednak jest dość trudne. Lepiej więc zgłaszać się na leczenie kanałowe do fachowców, którzy do takich błędów nie doprowadzają, leczenie kanałowe u nich zaś jest szybkie i bezbolesne. Endodoncja Poznań to trudny temat. Wielu dentystów jednak sobie doskonale radzi z leczeniem kanałowym i chorobami miazgi zębowej.