RTG

Paniówki. Tu można leczyć zęby

Zdrowie i uroda

Niewielka wieś Paniówki położona jest na Śląsku, blisko Gliwic. Wbrew pozorom można w niej znaleźć dobry gabinet stomatologiczny i leczyć swoje zęby. Dentysta Paniówki to dobry wybór. Leczenie stomatologiczne jest bowiem dużo tańsze niż w klinikach dentystycznych zlokalizowanych w dużych miastach. Problem jest jednak z wykonaniem RTG zębów. W Paniówkach jest to opcja nieosiągalna. Na szczęście Gliwice są niedaleko, a RTG zębów Gliwice możliwe do wykonania i to bez konieczności wcześniejszego zapisywania się na dany termin.

RTG zęba Gliwice. Cena

RTG zęba Śląsk to usługa dostępna w różnych cenach. Z reguły jednak wykonanie RTG zęba Gliwice nie wiąże się z kosztami większymi niż kilkadziesiąt złotych. Są miejsca gdzie za RTG zęba Śląsk trzeba zapłacić tylko 20-30 złotych. Wydatek jest więc minimalny, a takie zdjęcie bardzo potrzebne. Na jego podstawie stomatolog będzie mógł dokładnie ocenić stan zęba lub zębów, a także dowiedzieć się czy w dziąsłach nie ma jakichś stanów zapalnych, których na zewnątrz nie widać. RTG zębów Gliwice jest też bardzo pomocne przy planowanym leczeniu kanałowym. Na zdjęciu rentgenowskim doskonale widoczna jest ilość kanałów każdego zęba, a także ich kształt. Mając świadomość tego jak wyglądają kanały, dentysta leczenie kanałowe wykona szybciej i lepiej.

Warto wykonać dwa zdjęcia rentgenowskie

Wielu dentystów zaleca zdjęcie rentgenowskie zębów przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego. Taka prośba skierowana do pacjenta to najlepszy dowód profesjonalizmu dentysty. Nie podejmuje się on bowiem leczenia stomatologicznego bez uzyskania pełnej wiedzy o stanie zębów i dziąseł. Rozsądnie jest – nawet jeśli dentysta o to nie prosi – wykonać jeszcze jedno zdjęcie RTG zębów, ale już po zakończeniu leczenia stomatologicznego. Dwa wykonane zdjęcia można ze sobą porównać i zyskać wiedzę na temat tego co konkretnie zostało zrobione. Drugie zdjęcie jest bardzo potrzebne przy leczeniu kanałowym. Widać na takim RTG, czy kanały zostały wypełnione poprawnie i do końca czy też konieczne jest ponowne oczyszczenie danego kanału i ponowne wypełnienie.

Oczywiście nie można zapominać, że promieniowanie RTG jest szkodliwe i może mieć negatywny wpływ na organizm. Zawsze więc trzeba poinformować radiologa o zażywanych lekach i chorobach przewlekłych. Kobiety w ciąży także oczywiście powinny powiedzieć o tym, że w niej są i podać radiologowi, który to tydzień ciąży.