gabinet stomatologa, dentysta

W czym pomoże chirurg szczękowy?

Zdrowie i uroda

W niektórych przypadkach nie wystarczy wizyta u zwykłego stomatologa. Trzeba umówić się do chirurga szczękowego, który specjalizuje się w zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej. Kiedy pomoże lekarz chirurg stomatolog? Gdzie znaleźć takiego specjalistę? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Chirurg szczękowy Olsztyn

Chirurg szczękowy to specjalista, który zajmuje się różnego rodzaju zabiegami chirurgicznymi związanymi z zębami i kośćmi szczęki. Warto umówić się do tego lekarza na przykład wtedy, gdy planuje się usuwanie zębów ósemek. To jeden z częstszych zabiegów, które są wykonywane przez chirurga stomatologa. Poza tym to lekarz, który zajmuje się również zębami zatrzymanymi, czyli takimi, które nie wyszły z kości.

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn

Jeżeli wszystkie zęby prawidłowo przebiły się z kości, nie ma problemu. Nawet jeżeli nie rosną prawidłowo, można założyć aparat ortodontyczny i po jakimś czasie cieszyć się prostymi i równymi zębami. O wiele większy problem pojawia się wtedy, gdy część zębów zatrzymała się w kości. Może to dotyczyć zarówno dzieci, jak też ludzi dorosłych. To właśnie w takich sytuacjach potrzebne są skomplikowane zabiegi, takie jak dłutowanie zębów. Czasami może to dotyczyć zębów ósemek, ale nie tylko. Warto skonsultować się ze specjalistą, który postawi diagnozę. Potrzebne będzie zdjęcie rentgenowskie oraz wyniki tomografii komputerowej jamy ustnej.

Chirurg stomatolog Olsztyn

Chirurg stomatolog nie tylko usuwa zęby. To również specjalista, który zajmuje się wszczepieniem implantów zębowych. Jest to jedno z częściej stosowanych rozwiązań przez współczesnych ludzi, którzy chcą poradzić sobie z lukami w łuku zębowym. To właśnie chirurg określa stan kości, w którą ma być wszczepiony implant i podejmuje decyzję, czy zabieg będzie mógł być przeprowadzony. Na dalszych etapach zajmuje się wszczepieniem implantu.

Gdzie znaleźć chirurga stomatologa?

Warto wiedzieć, że na termin do miejsca jakim jest chirurgia stomatologiczna Olsztyn trzeba trochę poczekać. Niestety nie każdy gabinet stomatologiczny zatrudnia tego specjalistę na co dzień. Tylko niektórzy lekarze specjalizują się w chirurgii stomatologicznej, stąd też spore kolejki. Jeżeli planuje się na przykład usunięcia zębów ósemek, warto wcześniej zarezerwować dla siebie dogodne terminy.