licówki, dentysta, stomatolog

Licówki – kiedy się je robi?

Zdrowie i uroda

Stomatologia rozwija się bardzo szybko i wykonywanie wielu zabiegów będących, jeszcze do niedawna, niedostępnymi na szeroką skalę, staje się coraz bardziej popularne. Równoległym trendem, jest rosnące zainteresowanie korektą ortodontyczną i estetyczną uzębienia. Nienagannie prezentujące się zęby, stają się, powoli, ważnym elementem wizerunku większości ludzi. W związku z tym, w przypadku nierównych, przebarwionych zębów z widocznymi uzupełnieniami, duża grupa osób zainteresowana jest założeniem licówek. Na czym polega ten zabieg i w jakich przypadkach się go stosuje?

Licówki – dentysta Warszawa Ochota

Na wstępie, należy zaznaczyć, że założenie licówek jest zabiegiem o charakterze estetycznym, mającym na celu udoskonalenie prezencji uzębienia i nie zastąpi leczenia ortodontycznego. Nie można zastosować go w przypadku próchnicy, chorób dziąseł czy wad zgryzu. Także osobom cierpiącym na nocne zgrzytanie zębami lub nałogowo obgryzającym paznokcie, zabieg założenia licówek jest odradzany. Za pomocą licówek, stomatolog Warszawa Ochota, zajmie się rozjaśnieniem zębów, nadaniem im symetrycznego kształtu, wydłużeniem lub poszerzeniem poszczególnych z nich. Za sprawą licówek można też, zlikwidować szpary między zębami. Są skutecznym rozwiązaniem w przypadku drobnej korekty ustawienia zębów, na przykład, przy ich niewielkim skręceniu lub stłoczeniu. Defekty te, mogą zostać skorygowane poprzez odpowiednio dobraną grubość licówek.

Stomatologia Warszawa Ochota – zalety założenia licówek

Do pozytywnych efektów wykonania tego zabiegu estetycznego należy, z pewnością, odzyskanie dobrego samopoczucia, przez osoby cierpiące na rozmaite kompleksy, związane z defektami uzębienia. Odzyskanie pięknego wyglądu może wpłynąć na śmielsze i częstsze uśmiechanie się oraz znacznie zmienić wizerunek posiadacza licówek. Warto wiedzieć, że jest to standardowy zabieg, z którego korzystają celebryci. Licówki, zapewniają bardzo dobry efekt estetyczny, a zabieg ich założenia nie wiąże się z poważną ingerencją ani naruszeniem struktury zębów. Są one w pełni bezpieczne i bezbolesne. Materiały z jakich są wykonywane licówki, nie wpływają w żaden sposób na tkanki jamy ustnej, a zarazem zapewniają biały uśmiech na długi czas, dzięki ochronie przed próchnicą i kumulacją kamienia nazębnego. O możliwości i wyborze konkretnych z nich, zdecyduje stomatolog Warszawa Ochota.