ortodoncja, proste zęby, zdrowe zęby

Kto korzysta z pomocy ortodonty?

Zdrowie i uroda

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się poprawianiem wyglądu oraz regulowaniem wad zgryzu. Każda osoba, która skarży się na problemy związane z nieprawidłową budową zębów, powinna skorzystać z pomocy lekarzy zajmujących się ortodoncją.

Aparaty ortodontyczne Kraków

Dzięki temu, że stomatologia jest bardzo szybko rozwijającą się dziedziną medycyny, pacjenci mogą skorzystać z możliwości założenia aparatu ortodontycznego. Co ciekawe nawet najmłodsi czyli nasze dzieci mogą mieć założony aparat na zęby. Jak wiadomo szybka reakcja jest bardzo ważna, dlatego też wyprostowane zęby za młodu będą proste przez całe życie. Najczęściej stosuje się aparaty stałe, jednakże w przypadku niewielkich zmian można również założyć aparat ruchomy, który może być wyjmowany z jamy ustnej wtedy gdy będzie on przeszkadzał np. w czasie jedzenia. Aparaty stałe mocowane są do zębów za pomocą specjalnych mocowań, które połączone są ze sobą drucikami. Lekarz stomatolog reguluje drucikami naprężenie, dzięki czemu zęby się prostują. Warto nadmienić, że tego typu leczenie bywa bardzo kosztowne, a cena zależy głównie od tego jak zaawansowane jest skrzywienie.

Ortodoncja Kraków

Warto pamiętać o tym aby jak najczęściej stawiać się na wizytach kontrolnych w gabinecie stomatologicznym, ponieważ dzięki temu uniknie się niepotrzebnego i kosztownego leczenia. Ortodoncja pomaga sprawić, że uśmiechy pacjentów są piękne i proste. Jak wiadomo krzywe zęby są powodem wstydu wśród wielu osób a przede wszystkim w kręgu młodzieży. Dlatego też coraz więcej rodziców decyduje sie na inwestycję w zęby swoich pociech. Ortodonta dziecięcy Kraków to specjalista posiadający fachową wiedzę w zakresie wstawiania aparatów na zęby. Jak wiadomo praca z dziećmi jest niezwykle wymagająca, ważne jest również podejście lekarza. Lekarz pracujący z dziećmi musi być spokojny i wyrozumiały po to aby stworzyć wspólny język z młodym pacjentem. Każdy rodzic powinien zadbać o to aby jego dziecko było zdrowe i dobrze wyglądało. To właśnie dlatego tak wiele rodziców decyduje się na zabieg wstawienia aparatu ortodontycznego dla swojego dziecka. Koszty leczenia w późniejszym wieku mogą być bardzo wysokie, dlatego też szybka reakcja ze strony rodziców jest bardzo ważna. Warto nauczyć dzieci dbania o zęby, ponieważ nieleczone mogą bardzo szybko się popsuć. Ortodonta dziecięcy Kraków może wiele, ale trzeba pamiętać o podstawowych dobrych nawykach i niewlowaniu wady zgryzu póki jeszcze one nie powstały.