dentysta, stomatolog

Efektywne i kompleksowe zabiegi w klinice dentystycznej

Zdrowie i uroda

Kompleksowa opieka dentystyczna to gwarancja rzetelnej i fachowej pomocy w przypadku bardzo różnych problemów związanych z uzębieniem. Wszystkie zabiegi odbywają się przy użyciu specjalistycznych i nowoczesnych urządzeń, a każdy z nich poprzedzony jest profesjonalną konsultacją. Indywidualne podejście do każdego pacjenta sprawia, że każda wizyta jest w pełni satysfakcjonująca.

Kontrola i leczenie zachowawcze, czyli stomatologia Szczecin

Stomatologia Szczecin zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką, w zakres której wchodzi przede wszystkim fachowa kontrola uzębienia, co gwarantuje uniknięcie większych i poważniejszych zabiegów w gabinecie stomatologicznym. Powinien być nią objęty każdy niezależnie od wieku. Do profilaktyki można zaliczyć takie zabiegi jak usuwania kamienia nazębnego, piaskowanie czy fluoryzacja.

Leczenie zachowawcze obejmuje uzupełnianie ubytków, które najczęściej są wynikiem działania próchnicy. W takich przypadkach stosuje się tradycyjne leczenie przy pomocy kompozytu, które jest całkowicie bezbolesne i odbywa się w ciągu jednej wizyty.

Leczenie zębów z poważniejszymi ubytkami

Klinika stomatologiczna Szczecin to także leczenie kanałowe, które stosowane jest wtedy, gdy tradycyjne uzupełnianie ubytków nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Tak zwana endodoncja to ingerencja w głębsze struktury zęba, przede wszystkim miazgę, która została zainfekowana wskutek zaniedbania próchnicy. Taki zabieg wykonuje się najczęściej z zastosowaniem znieczulenia i jest zazwyczaj ostatnią deską ratunku dla zęba. Klinika dentystyczna Szczecin udziela fachowej pomocy w tym zakresie.

Piękny uśmiech, czyli estetyczna stomatologia Szczecin

Klinika dentystyczna Szczecin to także oferta skierowana do osób, które chcą w znaczący sposób poprawić wygląd swojego uzębienia. Są to przede wszystkim zabiegi mające na celu wybielenie, a także skorygowanie kształtu uzębienia. Zastosowane metody dobierane są indywidualnie do każdego przypadku, a pacjent jest w tej kwestii czynnikiem decydującym i to jego satysfakcja jest najważniejsza.

Klinika stomatologiczna Szczecin to także szeroko pojęta protetyka. Każdy, kto boryka się z problemem ubytków w uzębieniu może liczyć na fachową konsultację oraz dobór najwłaściwszej metody, która pozwoli efektywnie uzupełnić braki i uczynić życie każdego pacjenta znacznie przyjemniejszym.