klinika stomatologiczna, dentysta

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Zdrowie i uroda

Wbrew pozorom chirurgia stomatologiczna i chirurgia szczękowa to nie jest to samo. Jest to dziedzina stomatologii, która skupia się na leczeniu patologii w jamie ustnej.

Na czym polega chirurgia stomatologiczna?

Wykorzystuje się ją przy usuwaniu zatrzymanych ósemek oraz wykonywaniu ekstrakcji zębów. Należy jednak pamiętać, że ekstrakcja to nie jedyne czego dotyczy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że polega także na leczeniu stanów, które są powiązane z zębami. Chodzi tu przede wszystkim o wycinanie dziąsła oraz nacinanie ropni. Wszczepianie implantów to kolejny czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna Olsztyn oferuje pod tym względem duże możliwości. Znacznie bardziej skomplikowane zabiegi wykonuje chirurg szczękowy Olsztyn jest miejscem, gdzie działa wielu doskonałych profesjonalistów. Większość zabiegów odbywa się oczywiście na sali operacyjnej, a pacjent poddawany jest znieczuleniu ogólnemu. W znieczuleniu miejscowym odbywają się jedynie zabiegi wspólne z chirurgią stomatologiczną. Złamania i urazy w obrębie twarzoczaszki są leczone przez chirurgów szczękowo-twarzowych. Takie urazy występują często na skutek wypadku komunikacyjnego. Lekarzem, który wykonuje zabiegu związane z obszarem jamy ustnej jest chirurg stomatolog Olsztyn jest miastem oferującym w tym zakresie duże możliwości. Należy pamiętać, że zajmuje się on również chirurgią odtwórczą tkanki kostnej oraz utraconych tkanek miękkich.

Rodzaje zabiegów

Najlepiej korzystać z usług chirurga, który używa nowoczesnych środków znieczulających oraz wyjaśnia wszelkie wątpliwości pacjentów. Chirurgia stomatologiczna obejmuje całą jamę ustną. Do chirurga stomatologicznego warto się również zgłosić, gdy występują dolegliwości bólowe w obrębie twarzoczaszki. Autotransplantacja zęba jest jednym z najciekawszych przypadków zastosowania możliwości nowoczesnej chirurgii stomatologicznej. Obecnie jesteśmy w stanie przeszczepić jeden ząb w miejsce innego, który straciliśmy. W ten sposób można bardzo szybko pozbyć się nieestetycznej szpary oraz poprawić komfort przeżuwania. To sprawi, że pacjent na nowo będzie mógł skutecznie rozdrabniać pokarm. Warto również pamiętać, że pacjent dalej używa własnego zęba, a nie martwego implanta. Ząb mądrości może zostać spokojnie poddany transplantacji. Odpowiednie ukształtowanie zęba jest warunkiem wykonania bezpiecznego przeszczepu. Chirurgia stomatologiczna Olsztyn zajmuje się także korekcją szczęki.