panele 3d, kasetony

Z jakiego materiału wybrać panele do kuchni?

Dom i ogród

Modne i stylowe panele pcv do kuchni mogą okazać się bardzo ciekawą alternatywą dla tapety i popularnych płytek ceramicznych. Eleganckie panele ścienne są cenione nie tylko za oryginalny design, ale również za doskonałe właściwości użytkowe. Aby wybrać odpowiednie panele ścienne do kuchni w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał.

Jakie są rodzaje paneli ściennych do kuchni?

W nowoczesnych kuchniach spotkać można nie tylko panele pcv, ale również panele z płyt MDF, czy też modele drewnopochodne. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Jak łatwo się domyślić w kuchni najlepiej sprawdzą się panele odporne na wilgoć. Oryginalne panele z pcv są lekkie, dzięki czemu nie ma problemu z ich transportem i montażem. Nowością na rynku są panele szklane, ale niestety są one dość drogie, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają panele ścienne 3D, dzięki którym można uzyskać ciekawy efekt wizualny.

Dlaczego warto postawić na panele ścienne?

Panel ścienny do kuchni jak wspomniano powyżej są odporne na wilgoć, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale. Producenci oferują wiele różnorodnych kształtów i wzorów paneli, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Godne uwagi są panele imitujące efekt 3D. W obecnym sezonie jest duża moda na surowe i minimalistyczne panele ścienne do kuchni pcv. Jest to doskonała propozycja dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na prostotę. Panel ścienny do kuchni jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.

Jakie panele wybrać?

W klasycznych wnętrzach najlepiej sprawdzi się panel ścienny do kuchni, który imituje naturalny beton, drewno albo ceglany mur. Po bardzo długiej przerwie do mody powracają kuchnie inspirowane latami 70-tym. Retro panele ścienne są w stanie ożywić nawet bardzo ponure pomieszczenia. Olbrzymia popularność paneli ściennych do kuchni pcv wynika również z bardzo atrakcyjnej ceny. Po względem ekonomicznym jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż na przykład płytki ceramiczne. Panele pcv do kuchni wbrew pozorom są bardzo trwałe. Na uwagę zasługuje wysoka odporność na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Oryginalne panele ścienne do kuchni pcv nie wymagają także systematycznej impregnacji. Najlepsze jakościowo plastikowe płytki ścienne do złudzenia przypominają naturalne płytki ceramiczne.