kasetony, panele 3d

Oryginalne dekoracje wnętrza

Dom i ogród

Odpowiednia aranżacja wnętrz to marzenie wielu posiadaczy własnych czterech ścian. Coraz częściej zdarza się, że właściciele mieszkań decydują się na panele 3d. Ten niezwykły element dekoracyjny może skutecznie ożywić wnętrze i całkowicie zmienić jego charakter. W sklepach z elementami wykończenia wnętrz znaleźć można mnóstwo rodzajów takich paneli, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Ozdobny sufit

Dawniej w wielu domach na sufitach znajdowały się kasetony 3d. Stanowiły one dopełnienie wystroju wnętrz. Przez jakiś czas zostały one zapomniane, jednak w ciągu ostatnich lat rozwiązanie takie zaczęło powracać do łask. Obecnie w wielu sklepach z kasetonami dostępne są produkty o najróżniejszych wzorach. Z pewnością profesjonalna obsługa takiego sklepu doradzi, jaki rodzaj kasetonów będzie najlepszym rozwiązaniem dla danego pomieszczenia.

Kasetony 3d dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, jednak najczęściej kupić je można w kolorze białym. Rozwiązanie takie znakomicie może sprawdzić się w dużych, jasnych wnętrzach urządzonych w klasycznym stylu.

Warto jednak pamiętać, że kasetony 3d posiadają kilka niedoskonałości. Materiał taki z pewnością nie sprawdzi się w domu, w którym mieszkają palacze. Dym papierosowy będzie negatywnie wpływać na kolor kasetonów, powodując ich żółknięcie. Dodatkowo kasetony bardzo łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym, dlatego ich montaż musi przebiegać w sposób ostrożny.

Idealne dopełnienie wnętrza

W wielu wnętrzach panele dekoracyjne 3d stanowią idealne dopełnienie wystroju. Decydując się na zakup tego materiału, warto udać się do sklepu z panelami czy też kasetonami, by na żywo ocenić wygląd konkretnego wzoru.

W zależności od materiału oraz wzoru i wielkości panele 3d różnią się znacząco cenami. Najtańsze mogą kosztować zaledwie kilka złotych za metr. Jednak panele 3d najwyższej jakości mogą być bardzo drogie.

Wiele osób decyduje się na panele dekoracyjne 3d w miejscach widocznych niedoskonałości. Duży panel skutecznie odwróci uwagę od różnych mankamentów pomieszczenia. Można więc śmiało stwierdzić, że panele takie znakomicie maskują najróżniejsze ubytki w pomieszczeniach.

Wykończenie wnętrza nie należy do zadań łatwych. Na szczęście w wielu sklepach znaleźć można kasetony umożliwiające ciekawe wykończenie sufitów oraz panele ścienne dodające klasy niejednemu pomieszczeniu. Dodatkowo panele 3d mogą stanowić niecodzienny element dekoracyjny wielu pomieszczeń w domu. Nic więc dziwnego, że cieszą się one rosnącą popularnością.