zdrowy uśmiech, ładne zęby, dentysta

Piękny uśmiech w jeden dzień

Zdrowie i uroda

Wielu pacjentów z problemami dentystycznymi tęskni za tym, aby móc się znowu śmiać, gryźć i mówić — dzięki pięknym i mocnym zębom. Proteza w jeden dzień jest trwałym i bezpiecznym rozwiązaniem na całe życie.

Protetyka Pabianice — bezpieczne i bezbolesne przygotowanie szczęki

Analiza protetyczna i prześwietlenie umożliwiają szczegółowe zaplanowanie zabiegu z wyprzedzeniem. Dzięki temu można precyzyjnie umieścić implanty w kości szczęki. Ma to fundamentalne znaczenie dla bezpiecznego, bezbolesnego i trwałego leczenia.

Proteza w jeden dzień — wprowadzenie implantów

W większości przypadków cztery implanty dentystyczne są umieszczane w istniejących kościach szczęki w taki sposób, aby proteza w jeden dzień miała niezbędne wsparcie. Zwykle oznacza to, że dwa implanty są umieszczane pod kątem w kości, aby uniknąć krytycznych obszarów, takich jak zatoki szczękowe lub ujścia nerwów w żuchwie. Zwraca się szczególną uwagę na tzw. stabilność pierwotną implantów. Warunkiem wstępnym dla implantów jest możliwość ich natychmiastowego obciążenia. Cztery implanty tworzą następnie bezpieczną podstawę dla 12 zębów w każdej szczęce.

Po zabiegu

W ciągu pierwszych trzech dni po zabiegu pojawia się obrzęk, który ustępuje po sześciu dniach. Siniaki zwykle przestają być widoczne po mniej więcej dziesięciu dniach. Na wizycie kontrolnej po tygodniu lekarz zdejmuje szwy i sprawdza protezę. Drugie badanie i planowanie dalszych kroków ma miejsce po ośmiu tygodniach od zabiegu. W tym momencie można już bardzo dokładnie określić skuteczność leczenia. Ostateczna proteza jest ponownie dostosowywana po 3-4 miesiącach.

Protetyka zduńska wola — mocowanie protez

W dniu zabiegu pacjent otrzymuje mocne, piękne i stabilne zęby, które dzięki nowoczesnej cyfrowej technologii laboratoryjnej można wyprodukować od ręki. Projekt protezy opiera się na wynikach konsultacji, podczas której omawiany jest rodzaj leczenia oraz ustalany jest rodzaj i przebieg pracy implantologicznej i protetycznej.

„Most implantowy” początkowo służy jako rozwiązanie tymczasowe, jest wykonany ze stabilnego tworzywa, jest indywidualnie dopasowywany pod względem kształtu i koloru oraz od razu jest w pełni funkcjonalny. Po trzech miesiącach, czyli po bardzo ważnej fazie testowej, protetyka Pabianice może wykonać ostateczną protezę dentystyczną.