dystrybutor płytek, płytki na podłogę

Dystrybucja płytek ceramicznych

Dom i ogród

Płytki ceramiczne to bardzo popularny i niezbędny sposób na wykończenie kuchni lub łazienki w każdym domu. Różnią się one między sobą kolorami, wzornictwem, sposobem wykonania i miejscem przeznaczenia. Płytki, które kładzie się w we wnętrzu domu, są wodoodporne, wytrzymałe i odporne na drobne urazy mechaniczne. Najpopularniejsze są płytki gresowe, klinkierowe i z terakoty.

Dystrybucja płytek ceramicznych – na czym polega?

Dystrybutor płytek ceramicznych działa poprzez własną sieć dystrybucji producenta lub poprzez pośredników, którzy najczęściej prowadzą sprzedaż detaliczną, albo są właścicielami hurtowni płytek ceramicznych.

Dystrybutor płytek ceramicznych to osoba, która odpowiedzialna jest za ich załadunek u producenta, za operacje transportowe, za rozładunek, magazynowanie, a także za konfekcjonowanie różnorodnych zamówień klientów końcowych. Do tego ostatniego dystrybutor może wykorzystać większe lub jednorazowe dostawy płytek od producentów, nie tylko krajowych ale i zagranicznych. Do obowiązków dystrybutorów należy także dystrybucja finalna i załadunek konfekcjonowanych zamówień u pośredników, a także sprzedaż odbiorcy indywidualnemu, końcowemu.

Hurtownia płytek ceramicznych – czym się zajmuje?

Hurtownia płytek ceramicznych to miejsce, w którym można kupić kafelki na ściany łazienki i kuchni, a także zewnętrzne płytki ceramiczne. Każda hurtownia posiada bogaty asortyment płytek, wysokiej jakości, estetycznych, modnych, tańszych, droższych. Płytki mogą być ścienne, podłogowe, albo elewacyjne. Głównym zadaniem osób pracujących w hurtowni jest dostarczenie klientowi indywidualnemu, albo firmom budowlanym produktu, jakiego potrzebują i to w korzystnej cenie dla obu stron.

Obecnie na rynku jest wiele profesjonalnych hurtowni z płytkami ceramicznymi. Oferują one nie tylko usługi stacjonarne, ale także internetowe. Każda większa hurtownia posiada własną stronę internetową, na której klienci mogą spokojnie, w domowym zaciszu zastanowić się czego potrzebują tak naprawdę, żeby stworzyć kuchnię, albo łazienkę swoich marzeń. Po dokładnym wymierzeniu zamawiają potrzebną ilość na stronie, albo z gotowym już pomysłem jadą do placówek stacjonarnych. W obu tych przypadkach większość hurtowni oferuje dostawę płytek całkowicie za darmo, pod same drzwi. Przy większych zakupach możliwe jest rozłożenie płatności na raty, odpowiednie do możliwości finansowych kupującego.