dentysta, stomatolog

Ortodoncja Gliwice i Ruda Śląska

Zdrowie i uroda

Ortodonta to specjalista, który zajmuje się leczeniem krzywych zębów. Wady te mogą wynikać zarówno z braku interwencji we wczesnych latach dzieciństwa, jak i problemów, które pojawiły się później.

Ortodonci Gliwice

Na wstępie należy zaznaczyć, że wybierając lekarza stomatologa czy też ortodontę w pierwszej kolejności należy zapoznać się z ofertą klinik, które mają ugruntowaną pozycję na rynku lokalnym. Korzystanie z pomocy specjalistów, pomaga w pełni wyleczyć zęby lub też odpowiednio zaplanować leczenie ortodontyczne. Każdy, kto chce cieszyć się prostym i pięknym uśmiechem, powinien udać się na wizytę kontrolną do ortodonty, który będzie mógł podjąć decyzję co do leczenia.

Warto zaznaczyć, że leczenie ortodontyczne należy przeprowadzić już za wczesnych lat życia dziecka, ponieważ wtedy zęby nie są jeszcze wykształtowane, więc ortodonta będzie mógł zaplanować leczenie i ewentualne prostowanie w przyszłości. W wieku nastoletnim okazać może się, że wystarczyło będzie leczenie za pomocą ruchomego aparatu, którego stosowanie w późniejszych latach nie przyniesie wymaganych rezultatów.
Leczenie takie bywa bardzo kosztowne i często wiąże się z usuwaniem zębów, które stoją na przeszkodzie do zdrowego i prostego uśmiechu.

Ortodonta Ruda Śląska

Klinika cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów z zagłębia śląskiego, którzy chcąc poprawić wygląd swoich zębów. Warto zaznaczyć, że zabiegi z dziedziny ortodoncji są refundowane tylko dla osób niepełnoletnich i nie w pełnym zakresie. Mając to na uwadze, należy być przygotowanym to wieloletnie leczenie, w czasie którego trzeba będzie odbyć nawet kilkadziesiąt wizyt kontrolnych. Do leczenia zębów używa się aparatów stałych i ruchomych, które różnią się od siebie ceną. Jak wiadomo, stały aparat wiąże się z zamontowanie przypinek i drucików, których zadaniem będzie ściskanie zębów i prostowanie ich. Z rozwiązania ruchomego i wyjmowanego korzystać mogą dzieci i młodzież, których zęby nie są w pełni wykształcone i można je prostować za pomocą ruchomego aparatu. Ortodoncja Ruda Śląska to szansa na uzyskanie prostego uśmiechu, który jest tak bardzo ważny dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Szybka reakcja ze strony rodziców pozwoli na to, że zęby dziecka będą mogły być sprawnie wyprostowane. Warto korzystać z pomocy ortodontów z Rudy Śląskiej i Gliwic.