protezy zębowe, rodzaje protez

Jakie są rodzaje protez zębowych?

Zdrowie i uroda

Doświadczona pracownia protetyczna Gliwice może zaproponować kilka popularnych rodzajów protez zębowych. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Nowoczesna protetyka Gliwice oferuje naprawdę estetyczne uzupełniania, dzięki którym znacząco podnosi się komfort życia.

Protezy akrylowe

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście akrylowe protezy zębowe Gliwice, które precyzyjnie przylegają do jamy ustnej. Akrylowe protezy bardzo dobrze imitują naturalne uzębienie, dzięki czemu znacząco podnosi się komfort odgryzania i żucia pokarmów. Dzięki akrylowym protezom można rozwiązać także problem z zapadającymi się policzkami. Jedyną wadą protez akrylowych jest to, że przenoszą one siłę żucia na śluzówkę. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że stopniowo zanikają kości. Pamiętać należy również o tym, że akryl u niektórych osób może powodować reakcje alergiczne.

Nowoczesne protezy akronowe

Współczesna protetyka Gliwice oferuje również nowoczesne protezy akronowe, które jak sama nazwa wskazuje są w całości wykonane z akronu. Jest to bardzo estetyczny i termoplastyczny materiał, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów. Akronowe protezy zębowe Gliwice są znacznie lżejsze i cieńsze od powyżej opisanych protez akrylowych. W dużej mierze to właśnie dzięki tym właściwościom protezy doskonale dopasowują się do warunków panujących w jamie ustnej. Największą wadą akronowych protez jest to, że niestety nie można skorzystać z ich dobrodziejstwa w przypadku bezzębia. Protezy można zamontować tylko wtedy, gdy przynajmniej trzy zęby są zdrowe.

Protezy nylonowe

Pracownia protetyczna Gliwice może zaproponować również protezy nylonowe, które zapewniają perfekcyjne przyleganie. Do największych zalet protez tego typu można zaliczyć odporność na uszkodzenia mechaniczne i lekkość. Dużym atutem nylonowych protez są estetyczne klamry, które przeważnie występują w kolorze zęba. Pamiętać należy jednak o tym, że nylon szybko chłonie wszelkie zapachy. Identycznie wygląda również sytuacja jeżeli chodzi o barwniki z pożywienia. Bez systematycznej pielęgnacji na protezach mogą pojawić się nieprzyjemne dla oka przebarwienia.