kasetony 3d na ścianę, kasetony 3d

Kasetony 3d – dlaczego warto je mieć i jak je zamontować?

Dom i ogród

Elegancka, nowoczesna ściana potrafi zrobić piorunujące wrażenie. To dzięki niej wnętrze wygląda niebanalnie. Jak wykorzystać kasetony 3d na ścianę, by zmienić wystrój mieszkania?

Jakie panele wybrać do domu?

Panele ścienne 3d mogą być wykonane z gipsu, styropianu, płyty MDF czy pianki poliuretanowej. Dzięki swojej różnorodności sprawdzają się w wielu miejscach w mieszkaniu.

Kasetony na ścianę PCV sprawdzą się w kuchni czy łazience, czyli w tych pomieszczeniach, gdzie warunki są dosyć trudne, a występowanie wilgoci jest normą. Panele ścienne 3d z gipsu są najczęściej używane. Są one lekkie oraz trwałe. Warto pamiętać, że można je samodzielnie malować, a to pozwala na uzyskanie dokładnie takiego koloru, jaki jest niezbędny do naszego mieszkania.

Warto również zwrócić uwagę na kasetony 3d na ścianę tapicerowane. Są one idealne, gdy chcemy uzyskać wnętrze nie tylko eleganckie, ale również przytulne. Tapicerowane panele można umieścić w sypialni zamiast zagłówka, w gabinecie, który chcemy wygłuszyć czy w pokoju malucha.

Panele 3 d – zalety

Kasetony na ścianę mają wiele zalet. Ich największym atutem jest oczywiście przestrzenna budowa, która sprawia, że wnętrze nabiera niesamowitego charakteru. Nowoczesne kształty powodują, że salon staje się wyjątkowym miejscem.

Warto pamiętać, że kasetony 3d na ścianę optycznie powiększają przestrzeń. Warto wykorzystać je wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca. Sprawdzą się w ciasnym przedpokoju, niewielkim salonie czy małym pokoju dziecka.

Decydując się na kasetony na ścianę warto wiedzieć, że ich montaż jest bardzo prosty. Poradzi sobie z tym osoba, która nie ma dużego doświadczenia w aranżacji wnętrz.

Pierwszym zadaniem, przed montażem paneli 3d, jest odpowiednie przygotowanie ściany. Musi być wyrównana i dokładnie oczyszczona. Kasetonów 3d nie można montować na ścianie, z której odpada tynk.

Warto również ułożyć sobie wzór na podłodze. Dzięki temu linie będą idealnie ze sobą współgrały. Kasetony 3d najczęściej montuje się na wcześniej przyklejone listewki. Do montażu paneli 3d używa się kleju montażowego lub gipsowego. Należy go punktowo nanieść na panel, a następnie docisnąć go do ściany.

Kasetony 3d na ścianę montujemy od dołu. Dzięki temu wykończenie będzie się atrakcyjnie prezentowało. Kasetony, które będą znajdowały się na obrzeżach, należy dociąć piłką, a następnie oszlifować, by brzegi ładnie ze sobą współgrały.