elektrownia, SEP, szkolenie SEP

Uprawnienia SEP G1

Przemysł Technologia

Zawód elektryka jest bardzo cenionym i popularnym zawodem, w którym niezwykle ważne jest zdobywanie nowych kompetencji. Pozwalają one na bycie konkurencyjnym na rynku pracy. Większość zleceniodawców poszukuje bowiem cenionych fachowców, którzy posiadają uprawnienia energetyczne. Specjaliści, którzy mają takie uprawnienia mogą w pełni legalnie wykonywać praktycznie wszystkie prace elektryczne. Nic więc dziwnego, że od dłuższego czasu obserwuje się wzrost zainteresowania szkoleniami, dzięki którym można zdobyć uprawnienia G1, czyli uprawnienia elektryczne.

Szkolenia SEP przeznaczone są zarówno dla osób indywidualnych, które już pracują w zawodzie elektryka i chcą rozwinąć swoje kwalifikacje, jak również dla tych, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z tego typu pracą. Takie szkolenia mogą okazać się dla wielu osób doskonałym sposobem na znalezienie swojej zawodowej ścieżki.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie SEP G1?

Szkolenie SEP G1, które potocznie nazywa się kursem elektryka przeznaczone są dla wszystkich osób, które wiążą swoją przyszłość z tym właśnie zawodem. W szkoleniu może wziąć udział każdy, dlatego cieszy się ono ogromną popularnością wśród osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z zawodem elektryka.
Takie szkolenie jest również bardzo popularne wśród właścicieli firm, którzy inwestują w swoich pracowników, zapewniając im darmowy udział w takim kursie w celu zwiększenia ich kompetencji.

Dlaczego warto posiadać uprawnienia SEP do 1kv?

Uprawnienia G1 określane również jako uprawnienia SEP do 1kv umożliwiają legalną eksploatację oraz dozór urządzeń elektrycznych. W skrócie, posiadając takie uprawnienia można wykonywać legalnie praktycznie wszystkie prace elektryczne, co oznacza, że możemy świadczyć bardziej kompleksowe usługi dla swoich klientów. Każdego dnia poszukiwani są fachowcy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, dlatego udział w szkoleniu SEP G1 może okazać się doskonałą szansą na zdobycie kompetencji, które pozwolą na bycie bardziej atrakcyjnym na rynku pracy.
Koszt takiego szkolenia wynosi około 300 złotych, w zależności od placówki, w której zdecydujemy się odbyć szkolenie. Do tego należy również doliczyć koszt egzaminu uprawniającego do wykonywania zawodu elektryka, którego cena waha się zazwyczaj od 200 do 400 zł.