kasetony styropianowe

Kasetony styropianowe – cechy i zalety

Dom i ogród

Kasetony ścienne styropianowe to wygodny i szybki sposób na wykonanie elewacji.

Współczesny rynek budowlany oferuje szeroki wybór izolatorów termicznych. W domach i mieszkaniach coraz większe zainteresowanie zyskują panele ścienne. Najbardziej popularnym rodzajem izolacji termicznej są kasetony styropianowe, które odznaczają się wysoką wydajnością cieplną i łatwością montażu, a także jednolitością wymiarów, które ułatwiają ich prawidłowe ułożenie na powierzchni. Kasetony ścienne styropianowe są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Kasetony styropianowe 3D to rodzaj kasetonów, które posiadają dodatkowe wycięcia i przesunięcia, dzięki czemu można je łatwo łączyć w trójwymiarowe konstrukcje.

Cechy kasetonów styropianowych

Kasetony styropianowe – jakie są ich cechy? Kasetony styropianowe to materiały izolacyjne, które odznaczają się szerokimi możliwościami zastosowania. Można je stosować zarówno do izolacji termicznej, jak i akustycznej. Współczesne kasetony styropianowe stworzone są zgodnie z wymaganiami obowiązujących norm i posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Standardowe wymiary kasetonów ściennych styropianowych to 60x30x5 cm. Wykonane są one z płyty styropianowej o grubości 5 cm, która jest obleczona tynkiem mineralnym.

Główne zalety kasetonów styropianowych to:

  • Wysoka izolacyjność termiczna – kasetony styropianowe odznaczają się wysoką wydajnością cieplną i są idealnym rozwiązaniem do ogrzania każdego budynku. Współczynnik izolacyjności termicznej może dochodzić nawet do 0,032 W/(mK), dzięki czemu kasetony styropianowe najlepiej sprawdzają się w przypadku izolacji termicznej ścian i stropów.
  • Niewielka masa – kasetony styropianowe to materiały lekkie, które łatwo się układa. Dzięki temu nie wymagają sięgnięcia po szczególnie ciężkie narzędzia przy ich instalacji i łatwo jest je przemieszczać.
  • Odporność na środowisko – kasetony styropianowe są całkowicie odporne na wszelkiego rodzaju czynniki, które mogą być wykorzystywane do ogrzewania budynków. Przykładem takich czynników może być gaz płynny, olej napędowy, woda, para wodna, które są bezpieczne dla kasetonów styropianowych.
  • Wysoka izolacyjność akustyczna – kasetony styropianowe doskonale sprawdzają się w roli izolatorów akustycznych i są wykorzystywane do izolacji ścian i stropów.
  • Niewielki koszt – kasetony styropianowe to materiały, które są dostępne w bardzo przystępnych cenach. W zależności od producenta i rodzaju kasetonów styropianowych, ich cena może wynosić od 200 do 300 złotych za metr kwadratowy.
  • Łatwość montażu – kasetony styropianowe posiadają łatwe i szybkie metody montażu, które ułatwiają ich instalację i pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości izolacji termicznej.
  • Łatwość utrzymania w czystości – kasetony styropianowe łatwo się czyści i nie wymagają żadnych specjalnych narzędzi.
  • Trwałość – kasetony styropianowe to materiały, które są wykonane z trwałych materiałów, które mogą posłużyć przez wiele lat.