Klinika dentystyczna Poznań

Nieprawidłowe informacje o stomatologii i klinikach stomatologicznych

Zdrowie i uroda

Dzisiaj w Internecie krąży naprawdę bardzo wiele zupełnie nieprawidłowych informacji. Często dotyczą one także stomatologii oraz różnych spraw związanych z kwestią dbania o uśmiech. Szczególnie często takie nieprawidłowe rewelacje pojawiają się w różnego rodzaju większych miastach, takich hak chociażby Poznań. Jakie mity warto tutaj przytoczyć i obalić?

Klinika dentystyczna Poznań to miejsce, które odwiedzamy tylko w przypadku bólu zęba

Oczywiście, że nie. Trzeba stanowczo w tym momencie podkreślić, że absolutnie konieczne są regularne przeglądy. Dlaczego są one tak istotne? Powodów w zasadzie jest kilka. Przede wszystkim trzeba jednak zaznaczyć, że stomatolog Poznań ma wówczas możliwość dokładnego przebadania nas, zaobserwowania, jak zmieniają się nasze zęby w czasie. Na jednej wizycie trudno jest czasem oszacować, czy mówiąc kolokwialnie “taka jest nasza uroda” czy dzieje się coś naprawdę poważnego.

Co więcej, próchnica naprawdę bardzo często nie boli. Wówczas dochodzi do nieco absurdalnej sytuacji, że niestety chodzimy przez dłuższy czas z ubytkiem w zębie, który postępuje coraz głębiej. Czasem nawet takiego zęba się już nie udaje odratować.

Podsumowując, klinika dentystyczna Poznań to miejsce, do którego powinniśmy chodzić regularnie.

Dentysta Poznań to jedyna osoba odpowiedzialna za stan naszego uzębienia.

Zupełnie tak nie jest. Trzeba tutaj stanowczo podkreślić, że tka przede wszystkim to za stan swoich zębów to jesteśmy odpowiedzialni najbardziej my sami. Każdy dentysta Poznań powie nam, że przede wszystkim bardzo wiele zależy od tego, jaki poziom higieny utrzymujemy. Trzeba zatem regularnie myć zęby.

To jednak nie koniec. Duże znaczenie bowiem ma także nasza dieta. Nie tylko chodzi tu o to, aby unikać słodkich rzeczy. Okazuje się także, że naprawdę spore znaczenie ma ogólnie dbanie o zdrową dietę, ruch i ciało.

Próchnica w zębie co najwyżej doprowadzi do utraty zęba

Oczywiście jest to kolejna zupełnie nieprawidłowa informacja. Próchnica w zębie może zakończyć się dużo poważniej, niż zwykła utrata zęba, choć już to nie jest przyjemnym rezultatem. Trzeba tutaj bowiem zaznaczyć, że każdy stomatolog Poznań powie, że możliwa jest nawet śmierć w wyniku zakażonego zęba. Próchnica bowiem to nic innego niż niekontrolowane namnażanie się bakterii, które w efekcie końcowym może wywołać nawet sepsę, po drodze powodując chociażby zapalenie mięśnia sercowego. Oczywiście są to rzadkie konsekwencje, niemniej zdarzają się i zdecydowanie nie warto w ten sposób ryzykować.