panele ścienne

Szerokie zastosowanie paneli ściennych

Dom i ogród

Panele na ścianę stają się coraz modniejszym elementem dekoracyjnym. Warto dowiedzieć się zatem nieco więcej na temat głównych właściwości tego popularnego dodatku.

Szybkie zmiany w domu

Jak można się domyśleć, podstawowe zastosowanie paneli to dekoracja ścian. Wiele osób czuje bowiem niedosyt po pomalowaniu powierzchni farbą. Aby pomieszczenie nie wydawało się zbyt banalne, można je urozmaicić. Do dekoracji posłużą panele ścienne PCV, które na dodatek są również świetnym wyborem w zakresie trwałości i czystości. Bardzo ważną informacją jest fakt, że producenci takich elementów przygotowują ogromne ilości wersji. Osoby, które marzą o stworzeniu oryginalnego wnętrza, mają szansę wybierać rozmaite panele na ścianę w niemal wszystkich opcjach kolorystycznych czy wymiarowych. Płyty mogą także różnić się fakturą, kształtem i wzorem. Jeśli wybór po pewnym czasie znudzi się, elementy można po prostu pomalować farbą lub wymienić na zupełnie nowe modele (sam montaż jest tak prosty, że praca nie zajmie wiele czasu). Coraz szersze grono odbiorców zyskują panele ścienne 3D, które sprawiają, że salon może nabrać nowej, niebanalnej formy. Taka dekoracja na pewno przykuje uwagę wszystkich gości.

Panele ścienne PCV a izolacja

Niewiele osób wie, że panele ścienne 3D mogą pełnić ważną rolę w kwestii izolacji akustycznej i termicznej. Ich konstrukcja sprawia, że po zamontowaniu stanowią dodatkową barierę chroniącą domowników przed różnymi czynnikami z zewnątrz. Panele ścienne PCV mają zatem właściwości umożliwiające zachowanie dobrej akustyki i nieprzenikanie hałasu do mieszkania. Poza wyciszeniem domu przed dźwiękami otoczenia, płyty przymocowane do ściany mogą również wspomóc ocieplanie pomieszczeń. Dzięki tak prostym z pozoru elementom można w łatwy sposób zapewnić sobie wyższą temperaturę powietrza i brak przedostających się z zewnątrz dźwięków, które w wielu wypadkach potrafią utrudniać codzienne życie.

Ekspresowe ukrycie wad za pomocą paneli

Mówiliśmy już o tym, że panele ścienne PCV to świetna dekoracja każdego mieszkania. Warto zwrócić uwagę także na to, że dzięki zastosowaniu płyt można ochronić dobrą prezencję ścian, na których nieoczekiwanie pojawiło się jakieś zabrudzenie, smuga, plama, ubytek, nierówność, odprysk farby. W takich wypadkach nie trzeba rozpoczynać prac związanych z uzupełnianiem, malowaniem czy tynkowaniem. Wystarczy w najbliższym sklepie budowlanym zakupić panele na ścianę i w ciągu kilku chwil zamontować je w wybranym miejscu tak, aby zasłonić niechciane punkty. Dzięki takiemu trikowi wnętrze szybko stanie się estetyczne, a poza tym zyska dodatkowo na atrakcyjności.