Kasetony 3D

Kasetony 3D. Prosty sposób na efektowne ściany

Dom i ogród

Oryginalnie prezentujące się wykończenie ścian wcale nie musi być trudne w realizacji. Chcesz uzyskać nietuzinkowy efekt angielskiej boazerii? A może interesują Cię nowoczesne wzory? W takim przypadku sprawdź kasetony 3D, które potrafią odmienić wnętrze w jeden dzień!

Kasetony 3D – współczesne sztukaterie

Przyciągające uwagę swoim niebanalnym wyglądem panele 3D oraz kasetony 3D są dzisiaj hitem w aranżacji wnętrz. Stanowią interesującą propozycję dla osób, które chciałyby przeprowadzić metamorfozę wnętrza szybko, łatwo i tanio.

Stylowo prezentujące się dekoracje z paneli i kasetonów 3D doskonale nadają się do wykańczania ścian. Często określane są jako współczesne sztukaterie, ponieważ wspaniale zdobią, ale jednocześnie nie są skomplikowane w montażu. Można zamocować je także samodzielnie.

Do produkcji kasetonów i paneli 3D stosuje się lekki i wytrzymały styrodur, czyli polistyren ekstrudowany XPS albo materiał POLYSTAR, który posiada podobne właściwości. Materiały te są odporne na wilgoć, dlatego można stosować je nawet w łazienkach. Najczęściej są białe – nadają się do malowania na dowolny kolor.

Różne wzory do wyboru – jakie kasetony 3D wybrać?

Oferujący przestrzenne kasetony sklep może bardzo często zaproponować klientom dziesiątki zróżnicowanych wzorów. Zatem, na co warto się zdecydować? Najlepiej kasetony 3D dobrać do charakteru wnętrza, aby podkreślić jego aranżację.

Do nowoczesnych wnętrz kapitalnie nadają się kasetony o geometrycznych wzorach, które tworzą minimalistyczne, proste, aczkolwiek bardzo efektowne ozdoby ścienne. Z kolei do klasycznych wnętrz chętnie wybierane są panele 3D przywodzące na myśl klasyczne sztukaterie. Można przygotować z nich również modną boazerię angielską.

Montaż takich kasetonów 3D może odbywać się zarówno na całej ścianie, jak również tylko na jej fragmencie. Punktowy montaż pozwala na stworzenie niebanalnej dekoracji stanowiącej alternatywę dla plakatu lub obrazu.

Kasetony ścienne we wnętrzach – jak je zamontować?
Montaż tego typu materiałów jest bardzo prosty, dlatego też nie trzeba zatrudniać do niego fachowców. Można wykonać go szybko i łatwo samodzielnie.

Klejenie kasetonów 3D odbywa się na czyste nawierzchnie. Stosuje się wtedy odpowiednie kleje do paneli. Aby zredukować widoczność łączeń, zaleca się zastosowanie dedykowanych fug i spoin. Po montażu panele 3D mogą być pomalowane na dowolny kolor.

Najczęściej sprzedający kasetony sklep może dostarczyć materiały przeznaczone do ich montażu, dlatego wszystko, co potrzebne, można zakupić w jednym miejscu.