dentysta, licówki

Licówki – wskazania, zakładanie, koszt

Zdrowie i uroda

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele mówiło się o licówkach. Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej – w niemal każdym gabinecie stomatologicznym oferowana jest taka usługa. Licówki Poznań to dobre rozwiązanie dla osób marzących o ładnym uzębieniu. Jakie są wskazania do ich założenia? Na czym polega zabieg? Ile kosztują licówki Poznań?

Licówki a wskazania i przeciwwskazania

Zakładanie licówek to zabieg stomatologii estetycznej, polegający na przyklejeniu specjalnych płytek na naturalnym uzębieniu. Celem takiego działania jest zmodyfikowanie wyglądu naturalnych zębów. Stomatologia estetyczna Poznań kieruje tego typu usługę zwłaszcza do tych pacjentów, którzy chcą odbudować złamane, pęknięte czy ukruszone szkliwo. Wskazaniem do zabiegu jest również niekorzystny kolor zębów, ich nieodpowiedni kształt lub rozmiar, występowanie diastemy, nieestetycznych śladów lub nierówności. Licówki Poznań dają szansę na szybką poprawę wyglądu uzębienia, ale trzeba pamiętać o kilku przeciwwskazaniach. Przede wszystkim płytki nie mogą być przyklejone do zębów objętych próchnicą lub inną chorobą jamy ustnej. Specjalista odmówi też wykonania zabiegu w przypadku występowania poważniejszej wady zgryzu. W takiej sytuacji przed założeniem licówek trzeba odbyć leczenie ortodontyczne.

Zakładanie licówek – Stomatologia estetyczna Poznań

Przed wykonaniem zabiegu pacjent odbywa rozmowę konsultacyjną ze specjalistą. Stomatolog robi dokładny przegląd zębów i ocenia, czy licówki będą na pewno dobrym rozwiązaniem oraz czy nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania usługi. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, na kolejnej wizycie dokonywane jest przyklejanie nakładek. Zabieg nie jest inwazyjny, nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych ani powikłań. Stopień trudności zakładania płytek zależy głównie od umiejscowienia i ustawienia zębów, do których licówki mają zostać przymocowane. Ważne też, aby po zabiegu pacjent pamiętał o zachowaniu higieny i unikaniu produktów spożywczych, które mogą odbarwiać uzębienie.

Licówki cena Poznań

Popularność licówek jest dziś ogromna. Z tego powodu wiele osób chce dowiedzieć się na ich temat jak najwięcej m.in. z internetu. Licówki cena Poznań – to temat wielu dyskusji na forach internetowych. Pytanie to najlepiej zadać jednak w gabinecie stomatologicznym, ponieważ tylko specjalista, który ma szansę obejrzeć uzębienie, może określić dokładny koszt usługi. Różnice w cenie wynikają głównie z rodzaju zastosowanych płytek. Jeśli pacjent zdecyduje się na wersje kompozytowe, zapłaci ok. 200-400 zł. Licówki porcelanowe to wyższy koszt (1000-2000 zł), ale też wyższa jakość.