dentysta, stomatolog

Wizyta u dentysty nie musi wiązać się z bólem

Zdrowie i uroda

Wizyta u stomatologa to coś, co wielu osobom kojarzy się z bólem i trudnymi chwilami. Nie jest tajemnicą, że i obecnie można trafić do dentysty, który niewiele robi sobie z tego, że pacjent podczas leczenia cierpi. Szukając, bez problemu można jednak znaleźć gabinet stomatologiczny Tychy, gdzie leczenie dentystyczne nie boli.

Leczenie na NFZ

Żaden stomatolog Tychy, który przyjmuje pacjentów bezpłatnie na mocy umowy z NFZ, nie jest w stanie zagwarantować bezbolesnego leczenia bezpłatnego. NFZ nie refunduje znieczuleń poza znieczuleniami przy wyrywaniu zęba. Jeśli wiec interesuje nas dentysta Tychy na NFZ, musimy liczyć się z koniecznością dopłaty za znieczulenia – na przykład przy borowaniu czy leczeniu kanałowym.

Leczenie w gabinecie prywatnym

Dentysta Tychy przyjmujący prywatnie ma o wiele większe możliwości profesjonalnego leczenia, które jest bezbolesne. Jest w stanie zapewnić pacjentowi odpowiednie znieczulenie, dzięki któremu pacjent nie będzie odczuwał bólu. Nie tylko dlatego jednak stomatolog Tychy może leczyć bezboleśnie. Takie leczenie jest możliwe także z uwagi na lepsze wyposażenie gabinetu w sprzęt stomatologiczny. Dobry gabinet stomatologiczny Tychy wyposażony jest w aparaturę, dzięki której dentysta nie musi leczyć licząc tylko na swoje umiejętności, może łatwo podejrzeć miejsce leczenia czy zabiegu. Sprzęt umożliwiający prześwietlenie jamy ustnej czy leczenie pod okiem mikroskopowej kamery to w takich gabinetach standard. Dzięki temu istnieje dużo mniejsze ryzyko tego, że pacjent na fotelu dentystycznym będzie cierpiał. Dentysta w Tychach, mający dobry sprzęt medyczny, widzi dokładnie co i gdzie ma do zrobienia i co już zrobił. Nie musi też celowo doprowadzać pacjenta do bólu, co przy leczeniu bez doskonałego sprzętu czasem jest konieczne. Przykładem jest leczenie kanałowe. Jeśli dentysta nie ma podglądu, na jakim etapie leczenia kanałowego jest, musi doprowadzić pacjenta do progu bólu. To dla niego sygnał, że dotarł do końca kanału i dobrze go oczyścił.

O znieczulenie warto prosić

Obawiając się bólu podczas leczenia dentystycznego, warto po prostu poprosić o znieczulenie. Stomatolog Tychy nie musi znać progu bólu pacjenta i nie musi wiedzieć, że pacjent w danym momencie odczuwa ból. Poproszony o podanie znieczulenia, bez wątpienia spełni tą prośbę, bowiem zależy mu na komforcie pacjenta i na tym, by pacjent bez stresu wracał do jego gabinetu stomatologicznego, co więcej, by polecał to miejsce innym pacjentom.

Aby zapewnić sobie leczenie dentystyczne bez bólu, warto trochę czasu poświęcić na znalezienie dobrego gabinetu dentystycznego w Tychach. Pomocne są opinie innych pacjentów, w tym opinie w Internecie. Analizując je, szybko można dojść do wniosku, który gabinet stomatologiczny jest wart uwagi. Zapisanie się na pierwszą wizytę i to niekoniecznie na skomplikowane leczenie, pozwoli nam poznać to miejsce i zdecydować, czy wracać na kolejne wizyty, czy lepiej poszukać innego dentysty.